1. Dzisiaj w 2 niedzielę miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski w budowie kościoła oraz iw intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców  za przyczyną miłosierdzia Bożego. Dziękuję również za dzisiejszą kolektę na budowę naszej świątyni oraz za wszelkie ofiary składane indywidualnie w ostatnim tygodniu miesiąca oraz przelewem na konto parafialne.

2. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Poszczególne dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

3. We wtorek, 13 września obchodzić będziemy dzień fatimski. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nabożeństwem Fatimskim i  procesją wokół kościoła ze świecami.

4. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Zbawiciel  Jezus Chrystus. Z racji odpustu w Cekcynie,  gdzie suma zostanie odprawiona o godz. 17.00 – w naszym kościele Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 16.00.

5. W czwartek natomiast 15 września obchodzić będziemy wspomnienie Matkę Bożą Bolesną.

6. W sobotę, 17 września przypada 77 rocznica napaści Polski ze wschodu przez Związek Sowiecki. Tego dnia pamiętamy szczególnie w modlitwie o Polakach prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie.

7. W Pelplinie dnia 15 października  2016 r. odbędzie się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Ten dzień diecezjalny będzie poprzedzony Misyjnym Czuwaniem Modlitewnym, które odbędzie się w niedzielę, 18 września, o godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież również z naszej parafii Opatrzności Bożen na to spotkanie.

8. Za tydzień (w przyszła niedzielę) zapraszam do modlitwy w intencji naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Również kolektę z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie  naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech.

9. Również za tydzień w  trzecią niedziela września obchodzić będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

10. Nauki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej,  a więc o I  do  III klasy włącznie, odbywają się w każdą niedzielę w połączeniu ze Mszą św. szkolną o godz. 11.30. Przypominam,  że obecność jest obowiązkowa. Dlatego serdecznie proszę rodziców, aby zadbali o to, by dzieci brały udział we Mszy św. szkolnej.

11. Zapraszam do czytania prasy katolickiej - Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce młodzieżowej i misyjnej.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

.