1. Serdecznie zapraszam – jak każdego roku w 1 niedzielę września – na Mszę św. przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu (miejscu straceń), która  zostanie odprawiona w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00. Mszy św. w intencji poległych będzie przewodniczył Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

2. Ewangelia dzisiejszej niedzieli przedstawia nam  Jezusa, który stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00.

4. Natomiast w czwartek, 8 września,  przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Z tej racji w Pruszczu Bagienicy będzie odpust ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.

5. Za tydzień rozpoczniemy VI Tydzień Wychowania, w którym zapraszam do codziennej modlitwy modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy Mszę św. szkolną w każdą niedzielę o godz. 11.30.Zapraszam przede wszystkim dzieci od klasy I do III włącznie.

7. Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce młodzieżowej i misyjnej.

8. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

.