1. Kończą się wakacje. Pragniemy Panu Bogu podziękować za czas wypoczynku i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży.

2. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla naszej Szkoły Podstawowej nr 5 będzie o godz. 8.00. Podczas tej Mszy Świętej zostaną też poświęcone przybory szkolne, zwłaszcza pierwszoklasistom, którzy rozpoczynają naukę szkolną. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców dzieci i młodzieży. Po zakończonej Mszy Świętej odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w szkole.

3. W środę od godz. 17.30 (przed Mszą św.) okazja do spowiedzi św. przed rozpoczęciem roku szkolnego. O godz. 18.00 nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

4. W czwartek, 1 września, przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej.

5.  Serdecznie zapraszam na Mszę św. przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu (miejsce straceń), która zostanie odprawiona w niedzielę, 4 września o godz. 16.00. Mszy św. w intencji poległych będzie przewodniczył Ks. Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna.

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek miesiąca, -   dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W tym dniu za przyczyną św. Maksymiliana Marii Kolbego modlitwą naszą wypraszać będziemy potrzebne łaski dla naszego parafianina brata Bartosza,  który otrzyma pierwsze śluby zakonne w dniu 10 września.
  • pierwszy  piątek  miesiąca  - przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. Okazja do sakramentu pokuty  od godz. 17.30 szczególnie dla tych. którzy odprawiających nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
  • również w pierwszy  piątek  miesiąca  września wyjątkowo odwiedzę chorych  od  godz. 10,oo.  do  14,oo.
  • w pierwszą sobotę miesiąca   - modlimy się do Serca Niepokalanej o potrzebne łaski dla wszystkich rodzin naszej parafii.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
  • 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.

8. W sobotę, 3 września parafia w Gostycynie obchodzić będzie odpust ku czci św. Rozalii. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 16.00.

9. W przyszłą niedzielę, 4 września wyruszy z parafii  św. Bartłomieja  piesza pielgrzymka do Bysławka na odpust Matki Bożej Pocieszenia. Wymarsz pielgrzymów nastąpi o godzinie 7.00.  Powrót pielgrzymów do Tucholi, podstawionym autobusem i na własny koszt, nastąpi o godzinie 13.30.

10. Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce młodzieżowej i misyjnej.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

.