1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.

2. Ewangelia dzisiejsza wskazuje na ogień Bożej miłości, ogień Ducha Świetego, który ma rozpalić nasze serca. Nauka Chrystusa z całą pewnością nie jest miałka i bez smaku. To my w swojej zatwardziałości nieustannie ją rozwadniamy, gdyż brakuje nam zapału, a może odwagi do tego, aby wziąć ją na serio. Gdybyśmy to jednak zrobili, Duch Święty poprowadziłby nas tam, gdzie bije serce chrześcijaństwa, ku pełni zjednoczenia z Jezusem.
Tak wiele już słyszeliśmy o Panu Jezusie. Wydaje się nam, że doskonale Go znamy, a Jego nauka nie jest nam obca. Często jednak projektujemy nasze własne wyobrażenia o Nim czy oczekiwania co do Niego i do tych, a nie do Jego rzeczywistej nauki, się stosujemy. Używamy Go do swoich własnych celów, zamykając się na zbawczą moc zawartą w Jego nauczaniu, i jesteśmy rozczarowani, że nasze chrześcijaństwo jest takie jałowe.
Jezus nie przyszedł po to, aby przynieść nam dobre samopoczucie. On przyszedł, aby nas wyzwolić, a to może wiązać się z pewnym bólem, przez który musimy przejść. On sam wskazał nam drogę do naśladowania, gdy opuszczony przez swoich uczniów poniósł krzyż dla naszego zbawienia. My także wezwani jesteśmy, aby pójść za Nim, choć nie wszystkim nasz wybór się spodoba i może on zburzyć „święty spokój”, do którego się przyzwyczailiśmy.
„Bóg […] jest ogniem trawiącym. On jest Bogiem zazdrosnym”. Ogień Jego obecności, który oczyszcza wszystko to, co nie-święte, pragnie wypalić nas, abyśmy wolni od grzechu mogli zbliżyć się do Niego. On, który „chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem”, nie spocznie, zanim ogień Jego miłości nie zapłonie w nas wszystkich niezmierzonym płomieniem.

3. W środę zapraszam również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. W sobotę, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00. Na procesję światła proszę o przyniesienie świec.

5. Jutro, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

6. W święto Wniebowzięcia zostanie też odprawiona msza św. recytowana o godz. 16.00 ,  a po niej serdecznie zapraszam na koncert „AVE MARIA” najpiękniejszych arii i utworów Maryjnych  w wykonaniu solistki operowej Anetty Szczesik-Wakarecy (mezzosopran - alt) i Olgi Volkovej  (prowadzenie -  Krzysztof Wakarecy). Koncert ten jest poświęcony  pamięci Jana Wakarecego. Odbędzie się w Uroczystość Wniebowzięcia M. B. (15 sierpnia) o godz. 16.00  w dużym  kościele w naszej parafii   Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście. Wstęp wolny.

7. Dzisiaj w 2 niedzielę miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy o potrzebne łaski w budowie kościoła oraz iw intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców  za przyczyną miłosierdzia Bożego. Dziękuję również za dzisiejszą kolektę na budowe naszej świątyni oraz za wszelkie ofiary składane indywidualnie w ostatnim tygodniu miesiąca oraz przelewem na konto parafialne.

8. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” oraz inne czasopisma o treści młodzieżowej i misyjnej.

9. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających w Borach Tucholskich i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia - „Szczęść Boże”.