1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.

2. Ewangelia dzisiejsza wzywa nas do czujności, do przebudzenia się z duchowego snu, który uniemożliwia nam dostrzeżenie Jego przyjścia. Nagrodą za taką czujność jest uczestnictwo w uczcie, na której On sam będzie nam usługiwał.
Łatwo popaść w duchowy marazm, kiedy zalewa nas szara codzienność. Nasze ideały i postanowienia pierzchają gdzieś, a my sami stajemy się duchowo ospali. Nic przecież się nie wydarzy, biblijne zapowiedzi wskazują na daleką przyszłość, która nie ma nic wspólnego z codziennością. Tak przynajmniej myślimy. Każdy z nas wielokrotnie musi mierzyć się z taką duchową ospałością.
Pan Jezus zachęca nas dzisiaj do czujności i gotowości. Wzywa do tego, abyśmy wypatrywali Jego przyjścia tak, jak Izraelici w Egipcie, którzy w paschalną noc wyzwolenia spożywać mieli baranka gotowi do drogi i z przepasanymi biodrami My też mamy przepasać nasze biodra i być gotowi na owo „zbawcze przyjście Pana”. Choć często wydaje się nam, że On się opóźnia, to On jest u naszych drzwi. On mówi: „Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną” Ten, kto kocha, oczekuje powrotu ukochanego. Miłość wymaga jednak pokarmu, aby mogła się nim umacniać. Jeśli go zabraknie, to miłość będzie stopniowo wygasać, aż do całkowitego wypalenia. Dlatego Jezus zaprasza nas do ciągłego wypatrywania Go i rozświetlania naszych ciemności światłem Jego nauki. On jest wierny swemu słowu, możemy być więc pewni, że przyjdzie. Oby zastał nas wtedy czuwających.

3. Trwa XXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
Wszystkich pielgrzymów ogarnijmy serdeczną modlitwą.

4. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, natomiast w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika - głównego Patrona Diecezji

5. W środę (10 sierpnia) przypada uroczystość św. Wawrzyńca Diakona i Męczennik

6. W środę zapraszam również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7. W sobotę, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00. Na procesję światła proszę o przyniesienie świec.

8. Natomiast za tydzień - w przyszły poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

9. W święto Wniebowzięcia zostanie też odprawiona msza św. recytowana o godz. 16.00, a po niej serdecznie zapraszam na koncert „AVE MARIA” najpiękniejszych arii i utworów Maryjnych  w wykonaniu solistki operowej Anetty Szczesik-Wakarecy (mezzosopran - alt) i Olgi Volkovej  (prowadzenie -  Krzysztof Wakarecy). Koncert ten jest poświęcony  pamięci Jana Wakarecego. Odbędzie się w Uroczystość Wniebowzięcia M. B. (15 sierpnia) o godz. 16.00  w dużym  kościele w naszej parafii   Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście. Wstęp wolny.

10. W przyszłą – 2 niedzielę miesiąca - zapraszam do modlitwy o potrzebne łaski w budowie kościoła oraz iw intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców  za przyczyną miłosierdzia Bożego.

11. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza drugi nabór rekrutacji na nowy rok akademicki. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

12. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma” ,  „Małego Pielgrzyma” oraz innych czasopism misyjnych u ministrantów przed kościołem.

13. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także odpoczywającym w Borach Tucholskich życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  refleksji nad sobą.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.