1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.

2. W dniu dzisiejszym pod przewodnictwem Papieża Franciszka mają miejsce główne uroczystości w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Uczestniczy w nich kilkoro naszych parafian. Prośmy w naszych modlitwy o błogosławione owoce tych wydarzenia dla Kościoła, naszej Ojczyzny, parafii i rodzin.

3. Miesiąc sierpień zapisał się w polskiej historii jako czas ważnych i przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą, Powstania Warszawskiego, podpisania porozumień sierpniowych. Zachęcamy w tym miesiącu do modlitwy za Ojczyznę, a także złożenia ofiary w jej intencji poprzez zachowanie trzeźwości.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz.  18.00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.30.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w I piątek miesiąca między godz. 10  a 14tą.

6. W sobotę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;
  • 4 sierpnia – św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.

8. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

9. Zapraszam też do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą chojnicką. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży w tym roku wyjątkowo pielgrzymka wyruszy 2 sierpnia z miejscowości Kotomierz, niedaleko Koronowa, a na Jasną Górę dotrze 13 sierpnia. Do miejsca wyjścia będzie zorganizowany wspólny dojazd autokarami.

10. Jak każdego roku zapraszam na VI Letni Festiwal Organowy, który odbędzie się w kościele Bożego Ciała w każdą niedzielę sierpnia – początek  7 sierpnia o godz. 19.00.

11. Zapraszam w imieniu  organizatorów na spektakl „BYĆ ALBO MIEĆ – czyli dni, których nie znamy” w piątek 5 sierpnia 2016r. na godz. 21.30 do amfiteatru nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim.

12. Zachęcam do nabycia nowego numeru „Pielgrzyma” ,  „Małego Pielgrzyma” oraz innych czasopism misyjnych i młodzieżowych u ministrantów przed kościołem.

13. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także odpoczywającym w Borach Tucholskich życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  refleksji nad sobą.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.