1. W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.

2. Wczoraj zakończyliśmy przesłuchania Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej Bory Tucholskie 2016, którego laureaci wystąpią w koncercie galowym dzisiaj na scenie naszego amfiteatru.

3. Rozpoczęliśmy również przygotowanie w naszej Diecezji do Światowych Dni Młodzieży. Wczoraj nasza młodzież brała udział w Pelplinie, gdzie odbyło się spotkanie młodzieży pod nazwą „Przystań! IV Warsztaty dla duszy”.  Był to Dzień Centralny Światowych Dni Młodzieży w diecezji pelplińskiej. O godz. 17.00  odbyła się Msza Święta z dłuższym uwielbieniem w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

4. W dzisiejszą niedzielę również i nasza parafia wraz z całym Dekanatem Tucholskim włączamy się w obchody Diecezjalnych Dni Młodzieży Świata. O godz. 15.00 rozpoczniemy Mszą św. w dużym kościele pod przewodnictwem ks. Dziekana Grzegorza wraz z młodzieżą nie tylko dekanatu,  ale tym razem z młodzieżą,  która przyjechała na XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej, który również odbył się pod hasłem „ Błogosławieni miłosierni …”. Natomiast od godz. 16.00 rozpoczniemy Dekanalne obchodny Światowych Dni Młodzieży w amfiteatrze leśnym w Rudzkim Moście. Po koncercie laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Religijnej będą występy zespołów świata, a na zakończenie w tę ostatnią niedzielę przed wyjazdem na spotkanie w Krakowie z Ojcem Świętym Franciszkiem wystąpi gwiazda wieczoru zespół HAPPY END i wspólna biesiada.

5. W poniedziałek przypada święto św. Jakuba Apostoła. Jest on razem ze św. Krzysztofem patronem pielgrzymów, turystów i kierowców. Po Mszach świętych poświęcę pojazdy. Ofiara do puszek w tym dniu przeznaczona jest na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. We wtorek 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian.

7. Zapraszam też do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą chojnicką. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży w tym roku wyjątkowo pielgrzymka wyruszy 2 sierpnia z miejscowości Kotomierz, niedaleko Koronowa, a na Jasną Górę dotrze 13 sierpnia. Do miejsca wyjścia będzie zorganizowany wspólny dojazd autokarami.

8. U ministrantów przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „List naszej Pani”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.