1. W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.

2. W najbliższą sobotę, tj. 23  lipca zapraszam na przesłuchania  XXII  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej  w Tucholskim Ośrodku Kultury od godz. 13,oo,  które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.oo  w kościele św. Jakuba przy ul. Chojnickiej.

3. Natomiast w niedzielę 24 lipca zapraszam  na koncert laureatów i wręczenie nagród laureatom XXII edycji Festiwalowej  do naszego amfiteatru leśnego w Rudzkim Moście. Przyszła niedziela będzie jednocześnie Dekanalnym obchodem Światowych Dni Młodzieży,  które rozpoczniemy Mszą św. w dużym kościele o godz. 15.oo. Po Mszy św. w amfiteatrze odbędzie się wręczenie nagród i pucharów laureatom tegorocznego Festiwalu  oraz występ zaproszonych zespołów młodzieży świata.  Obchody Dekanalne Światowych Dni Młodzieży w naszym dekanacie zakończymy koncertem gwiazdy wieczoru – występem zespołu „HAPPY  END” i wspólna biesiadą o godz. 20.00.

4. Również w najbliższą sobotę (23  lipca) w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży pod nazwą „Przystań! IV Warsztaty dla duszy”.  Jest to Dzień Centralny Światowych Dni Młodzieży w diecezji pelplińskiej. O godz. 17.00  Msza Święta z dłuższym uwielbieniem w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Na ten dzień organizujemy wyjazd do Pelplina. Koszt od osoby – 25 zł. Proszę o zapisy w tym tygodniu po każdej Mszy św.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obejmować modlitwą kierowców i ich bezpieczną jazdę oraz podróżujących i przewodników. W związku ze wspomnieniem Św. Krzysztofa tradycyjnie święcimy pojazdy i wspieramy przed kościołem ofiarą Akcję MIVA Polska – 1 grosz, za 1 km przejechany bezpiecznie. Pojazdy będą poświęcone na placu przed kościołem.

6. W najbliższą środę, 20 lipca w naszym mieście obchodzimy uroczystość patronki Tucholi – Św. Małgorzaty. Msza św. w intencji mieszkańców i Miasta o godz. 18.00. Zaraz po Mszy św. uroczystości pod pomnikiem Św. Małgorzaty, między  innymi poświęcenie i rozdanie chleba. Więcej informacji w gablocie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.

7. Za klika dni rozpoczniemy w naszym kraju Światowe Dni Młodzieży:

• I etap diecezjalny Światowych Dni Młodzieży rozpoczniemy od 20-25 lipca
  • Natomiast centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Ojca Świętego będą od 26-31 lipca

8. Zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą chojnicką. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży w tym roku wyjątkowo pielgrzymka wyruszy 2 sierpnia z miejscowości Kotomierz, niedaleko Koronowa, a na Jasną Górę dotrze 13 sierpnia. Do miejsca wyjścia będzie zorganizowany wspólny dojazd autokarami.

9. U ministrantów przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „List naszej Pani”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

10. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.