1. W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.

2. Dzisiaj druga niedziela  miesiąca, w którą  modlimy się  do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Dziękuję serdecznie za dzisiejszą kolektę na budowę kościoła,  jak również wszelkie ofiary składane indywidualnie w biurze parafialnym, na nasze konto parafialne oraz w ostatnim tygodniu miesiąca.

3. W środę 13 lipca, przypada  kolejny dzień fatimski. Serdecznie wszystkich, którzy mogą o godz. 18.00  na Mszę św. z nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem i procesją fatimską ze świecami dookoła kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – św. Brunona; w środę – świętych Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek św. Bonawentury; w sobotę – Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel.

5. Dnia 23 lipca br. Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard zaprasza młodzież naszej diecezji do Pelplina na „Przystań” - Centralny Dzień w Diecezji z okazji Światowych Dni Młodzieży, 23 lipca br. Na ten dzień organizujemy wyjazd do Pelplina. Koszt od osoby – 25 zł. Proszę o zapisy w tym tygodniu po każdej Mszy św.

6. Zapraszam też do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą chojnicką. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży w tym roku wyjątkowo pielgrzymka wyruszy 2 sierpnia z miejscowości Kotomierz, niedaleko Koronowa, a na Jasną Górę dotrze 13 sierpnia. Do miejsca wyjścia będzie zorganizowany wspólny dojazd autokarami. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na spotkanie 10 lipca, o godz. 19.00 w salce na plebanii przy parafii Bożego Ciała.

7. U ministrantów przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „List naszej Pani”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.