1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne, znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.

2. W miesiącu czerwcu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,  które są odprawiane każdego dnia o godz. 18.oo.

3. W środę, 22 czerwca, przypada dzień modlitwy o błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego Franciszka oraz dzień dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. Do wspólnej modlitwy zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

4. W czwartek, 23 czerwca przypada „Dzień Ojca”. Wszystkich zapraszam do modlitwy o błogosławieństwo Boże dla żyjących i miłosierdzie Boże dla zmarłych naszych ojców.

5. Dzieci z naszej Szkoły Podstawowej zapraszamy na dziękczynną Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego, którą odprawimy w piątek, 24 czerwca, o godz. 8.00. Na tę mszę świętą, o ile będą mogły, zapraszam  także nauczycieli i rodziców.

6. „Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą chojnicką. Ze względu na Światowe Dni Młodzieży w tym roku wyjątkowo pielgrzymka wyruszy 2 sierpnia z miejscowości Kątomierz, niedaleko Koronowa, a na Jasną Górę dotrze 13 sierpnia. Do miejsca wyjścia będzie zorganizowany wspólny dojazd autokarami. Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką zapraszamy na spotkanie 10 lipca o godz. 19.00 w salce przy parafii Bożego Ciała w Tucholi lub w każdą niedzielę lipca na godz, 14.45 do salki przy Bazylice w Chojnicach. Informacji udziela także przewodnik grupy – ks. Krzysztof Piątkiewicz, którego dane kontaktowe dostępne są na plakatach”.

7. W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym przypadają:

• w poniedziałek  - Dzień Uchodźcy
  • we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Zapraszam chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu. Można zapisywać się po każdej Mszy św. Również dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać zapraszam także po każdej Mszy św.  lub w soboty o godz. 13.00 u p. Marzeny prowadzącej naszą scholę.

9. Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony miesięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności. A nade wszystko wstawiennictwa Opatrzności Bożej i Niepokalanej.