1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne, znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.

2. Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia procesji eucharystycznej w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA składam serdeczne Bóg zapłać.  Dziękuję przede wszystkim rodzinom, które przygotowały  ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym Różaniec i poduszkę, dzieciom komunijnym z tego roku i lat minionych. Dziękuję niosącym chorągwie i baldachim. Dziękuję p. katechetce, p. organiście i ministrantom oraz za nagłośnienie. Dziękuję za przyozdobienie domów na trasie procesji oraz wszystkim gościom i parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała.

3. Przez najbliższe dni zapraszam na nabożeństwa majowe o godz. 18.00. Natomiast  od środy również na 18.00 na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Wszystkich, a nade wszystko dzieci komunijne zapraszam przez oktawę Bożego Ciała, aż piątku na Mszę św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00.

5. W dzisiejszą niedzielę, z prawie 20 letnią tradycją,  zapraszam wszystkie dzieci, które były przyjęte do I Komunii św. oraz ich rodziny i wszystkich chętnych na tradycyjną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.00.

6. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym o godz. 18.00.

7. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu, podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

9. W czwartek, w ostatni dzień oktawy Bożego Ciała Msza Święta z procesją o godz. 18.00 z błogosławieństwem wianków.

10. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci rozpoczynających nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca będzie w piątek od godz. 17.30. W tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w piątek 3 czerwca od godz. 10.00.

12. W przyszłą niedzielę po raz dziewiąty obchodzić będziemy w całej Polsce Święto Dziękczynienia pod hasłem „Chrzest darem miłosierdzia”. Tego dnia tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej.

13. Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony miesięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.