1. Cały czas przeżywamy miesiąc maj,  w którym łączymy się z Papieżem we wspólnej intencji :Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne” oraz nabożeństwach majowych,  na które serdecznie zapraszam o godz. 18.00.

2. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów.

3. Pozostał ostatni tydzień  Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.

4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

5. W przyszłą niedzielę ( 22 maja ) w Uroczystość Trójcy Świętej,  podczas Mszy św. o godz. 10.00,  dzieci naszej parafii przystąpią do uroczystej I Komunii św. Jest to dzień szczególnie ważny w naszej wspólnocie parafialnej i w rodzinach.  Dzieci zbiorą się przed kościołem o godz. 9.45, skąd przejdą procesjonalnie do kościoła.

6. Do spowiedzi świętej dzieci przystąpią w piątek - 20 maja - o godz. 16.00.

7. Spowiedź św. dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych również w piątek po Mszy św. o godz. 18,oo.

8. W związku z Uroczystością I Komunii nie będzie w niedzielę komunijną Mszy św. o godz. 11,30

9. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem majowym po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.

11.Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Światowe Dni Młodzieży,  za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

12.Przed kościołem można nabyć: Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej. W najnowszym numerze "Pielgrzyma" przeczytać można: tekst ks. Sławomira Kunki, zatytułowany "O miłości w rodzinie", nawiązujący do najnowszej adhortacji papieża Franciszka. Jean (Żan) oraz w wywiadzie "Londyńczycy" o polskim duszpasterstwie nad Tamizą.

13. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.