1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.

2. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

3. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca,  w którą modlimy się  do Miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców budowy kościoła. Za tę modlitwę oraz  za ofiary złożone  na budowę kościoła dzisiaj i w ostatnich dniach miesiąca składam serdeczne  podziękowanie.

4. Jest miesiąc maj,  w którym serdecznie zapraszam wszystkich, a w szczególny sposób dzieci i rodziny dzieci komunijnych  na majowe do naszego kościoła o godz. 18,oo .

5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. mają swoje spotkania w  piątki   o godz. 16,oo.

6. Z racji dzisiejszej Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. została przeniesiona na jutro.

7. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem majowym.

8. W piątek13 maja - przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Tego dnia zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją światła na godz. 18.oo w połączeniu ze Mszą św.

9. W przyszłą niedzielę, 15 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i przypomina, że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

10. Przed Zesłaniem Ducha Świętego w dniach od 9-14 maja przypadają Dni Modlitw o Ducha Świętego.

11.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W piątek – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, w sobotę – św. Macieja Apostoła.

12.W sobotę (14 maja) o godz. 11.00 w Bazylice katedralnej Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli święceń kapłańskich. Ks. Biskup zaprasza na te uroczystość wszystkich wiernych naszej diecezji.

13.Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie zgodnie z zarządzeniem kurii na Światowe Dni Młodzieży.

14. Przed kościołem można nabyć: Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej. W najnowszym numerze "Pielgrzyma" przeczytać można: tekst ks. Sławomira Kunki, zatytułowany "O miłości w rodzinie", nawiązujący do najnowszej adhortacji papieża Franciszka. Jean (Żan) oraz w wywiadzie "Londyńczycy" o polskim duszpasterstwie nad Tamizą.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.