1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Na wspólnym odmawianiu litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 18.00.

3. Od 1 do 4 maja przypadają  Dni Modlitw o Urodzaje. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. modlić się będziemy w tych intencjach.

4. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele jak w niedzielę, tj.  o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

5. We wtorek, 3 maja o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pod Pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej na Placu Wolności, gdzie nastąpi złożenie wiązanek kwiatów.

6. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

8. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (5 maja) - modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (6 maja) - modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata
Spowiedź św. od godz. 17.30..
– w pierwszą sobotę miesiąca (7 maja) - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
Wszystkich chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w piątek, 6 maja od godz. 10.00.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Od poniedziałku do 14 maja rozpoczniemy dni modlitwy o Ducha Świętego, które poprzedzą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę.

11. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 2 Vśw. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary;
  • 4 majaśw. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;
  • 6 majaświęci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca; Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

12. Za tydzień – w  2 niedzielę miesiąca – zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców jej budowy.

13. Również za tydzień, w najbliższą sobotę, tj.  7 maja zapraszam wszystkich do dużego kościoła na Mszę św.  o godz. 16.00 z okazji V rocznicy Chóru Gospel AVE oraz Jubileuszowy koncert w wykonaniu  Tucholskiego Chóru Gospel AVE.

14. Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych,  które można kupić u ministrantów przed kościołem.

15. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.