1. W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie dyskryminowani lub prześladowani z powodu swojej wiary byli wciąż silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.

2. Serdeczne Bóg zapłać za piękne kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego tak w małym,  jak i dużym kościele.  W sposób szczególny dziękuję za przygotowanie wielkiej makiety Jerozolimy oraz krzyża z miejscem adoracji Naj. Sakramentu i nowe tabernakulum p. Piotrowi Szweda i tym wszystkim,  którzy jemu pomagali.  Dziękuję wszystkim,  którzy przygotowali liturgię Triduum Paschalnego oraz służbie liturgicznej i p. organiście.  Wszystkim  z serca płynące Bóg zapłać.

3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Porządek Mszy Świętych,  jak w niedzielę, tj. o godz. 8.00, 10.00, i 11.30. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich. W szczególny zaś sposób modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

5. Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Małgorzaty” w Tucholi, składa serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i zaangażowanie, podczas ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej w Niedzielą Palmową pod nazwą Pola Nadziei.

6. Od dzisiaj, po przejściu na czas letniMsze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00.

7. Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna (3 kwietnia), która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Serdecznie zapraszam do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia

8. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna,  która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Serdecznie zapraszam do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia.

9. Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.

10. W naszym dekanacie nawiedzenie odbywać się będzie  w dniach 9 – 10 kwietnia, miejscem nawiedzenia będzie kościół p.w. Bożego Ciała. Aby dobrze przygotować się na czas peregrynacji od piątku, 1 kwietnia odprawiać będziemy Nowennę w łączności z wieczorną Mszą św.

11. Zachęta Biskupa Pelplińskiego do uczestnictwa w diecezjalnej peregrynacji figury św. Michała Archanioła

Drodzy Diecezjalnie!

W Roku Miłosierdzia, w którym papież Franciszek zachęca nas, abyśmy obficie korzystali z darów Bożej dobroci, będziemy mieli szczególną okazję, aby uwielbić Boga i doznać Jego Opieki przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

29 marca, we wtorek po Niedzieli Zmartwychwstania, w czasie uroczystej
Mszy świętej sprawowanej o godzinie 18:00 w naszej Bazylice katedralnej w Pelplinie zostanie zainaugurowana diecezjalna peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Figura ta odwiedzi wszystkie dekanaty tak, aby 5 maja dotrzeć do parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, gdzie, także w uroczysty sposób, zakończymy peregrynację.

Pragnę zaprosić Kapłanów, Siostry Zakonne, czcicieli św. Michała
oraz wszystkich Diecezjan do jak najgłębszego przeżycia tego wyjątkowego wydarzenia w Roku Miłosierdzia. Niech św. Michał Archanioł wyprosi dla całej wspólnoty diecezjalnej obfitość łask Bożych, niech wspomoże nas w walce z grzechem i wyjedna nam łaskę bycia miłosiernymi jak Ojciec.

Łączę pasterskie błogosławieństwo.

+Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński

12. Zapraszam do nabycia kolejny, świąteczny numer Pielgrzyma, a w nim artykuł ks. Sławomira Kunki: „Radość o poranku” oraz „Klucz do szczęścia”. Dla dzieci zaś „Mały Pielgrzym”.

13. Wszystkim gościom i  parafialnej wspólnocie składam jak najserdeczniejsze życzenia:

Wesoły nam dziś dzień nastał,

Chrystus bowiem zmartwychwstał.

Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość.

Niech zsyła na Was łaski

i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia.

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy,

aby wszystkie życzenia okazały się do spełnienia

i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości,

abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności,