1. W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie dyskryminowani lub prześladowani z powodu swojej wiary byli wciąż silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne,  które poprowadzi O. Krzysztof Jank  z Zakonu   Karmelitów Bosych (przeor i proboszcz w parafii Zamarte), które będą do środy – 16. marca.  Nauki rekolekcyjne dla dorosłych  będą podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 17.00,  natomiast dla dzieci nauki w ramach rekolekcji szkolnych od poniedziałku 14 marca  do  środy 16 marca od godz. 11,00  do  12.00.

3. Plan rekolekcji wielkopostnych parafialnych i szkolnych został wywieszony w przedsionku kościoła oraz na zewnątrz w gablocie ogłoszeń.

Serdecznie zapraszam dzisiaj do dużego kościoła na godz. 17.00, tj. po Gorzkich Żalach i Mszy recytowanej na koncert pieśni Wielkopostnych „Ubi Crux,  ibi lux” (Gdzie jest Krzyż, tam jest Światło) w wykonaniu chóru CAMERATA pod dyrekcja Marzenny Tyrańskiej. Po koncercie odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Tomka Kozłowskiego. Również dzisiaj – na Mszach św. przed południem - nasza parafia pragnie ofiarą do puszek pomoc Tomkowi Kozłowskiemu. Natomiast w przyszłą niedzielę chór CAMERATA wystąpi w parafii Bożego Ciała o godz. 16.00,  która też będzie zbierać dla Tomka na rehabilitację i zakup protezy.

4. Trwa czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam wszystkich do przeżywania tego czasu w duchu pokuty i dobrowolnego umartwienia. W takim przeżywaniu Wielkiego Postu pomoże nam udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek godz. 17,oo.  oraz Gorzkie  Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16,oo. Po tych  nabożeństwach msza św. recytowana.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii odbędzie się  we Wielki Poniedziałek 21 marca  od godz. 16  do godz. 18 z przerwa od 17  do  17.30.

7. Przyszła niedziela, 29 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej zwana też Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas  do przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pańskiego Wielkiej Nocy.  Podczas Mszy sw. zostaną poświęcone przyniesione palmy i gałązki wierzbowe.

8. W przyszłą niedzielę, wyjątkowo w 3 miesiąca, z racji dzisiaj rozpoczynających się rekolekcji parafialnych, zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła i w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli  - na miarę naszych możliwości – jest przeznaczona również na budowę kościoła.

9. Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Organizacji Katolickiej przy Parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi zwrócił się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody, na przeprowadzenie akcji charytatywnej w postaci całodziennej kwesty do puszek przed kościołem. Kwesta zostanie przeprowadzona w związku z drugą częścią ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei". Druga część akcji zostanie przeprowadzona 20 marca 2016 roku - w Niedzielę Palmową (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z kapłanami), przed kościołami wszystkich parafii znajdujących się na terenie całego dekanatu tucholskiego. Akcja polega na wręczaniu przez kwestujących wolontariuszy, kwiatów - żonkili - symbolu nadziei, osobom wspomagającym akcję. Pozyskane w ten sposób wolne datki, zbierane do specjalnych puszek, przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów dla działalności tucholskiego hospicjum. Serdecznie polecamy ten cel modlitwie i ofiarności na miarę możliwości.

10. Chorych odwiedzę w Wielkim Tygodniu. Prosimy w tym tygodniu zgłaszać chorych, których mam odwiedzić dodatkowo przed świętami. Dzień odwiedzin podam w przyszłą niedzielę.

11. Jest organizowana z Tucholi pielgrzymka autokarowa dla młodzieży  na diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży do Kościerzyny, w Niedzielę Palmową 20 marca br. w cenie 10 zł. od osoby. Szczegółowy jej program oraz możliwość zapisów umieszczony jest na plakacie wywieszonym w gablotce

12. Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: nowego Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma dla dzieci,  W  Rodzinie, Radio Maryja  oraz innych pism o tematyce misyjnej i rodzinnej.

14.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże".