1. W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie dyskryminowani lub prześladowani z powodu swojej wiary byli wciąż silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.

2. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o powołania kapłańskie, zakonnych oraz misyjnych,
  • pierwszy piątek miesiąca - skierujmy nasze modlitwy do serca Pana Jezusa  o  wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia spowiedź święta od godz. 16.00. Tegoż dnia odwiedzę również chorych i starszych wiekiem z posługą sakramentalną.
  • pierwsza sobota miesiąca – modlić się będziemy za przyczyną serca Niepokalanej w intencjach wszystkich rodzin.

3. Na wspólną Drogę Krzyżową dla całych rodzin (dzieci, młodzież i dorośli) zapraszam w każdy piątek o godz. 17,oo  oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Za pobożny udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wolitywne wyrzeczenie się zła.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W okresie Wielkiego Postu CARITAS Diecezji Pelplińskiej pragnie przeprowadzić akcję pod hasłem: Wiara i miłosierdzie. Jak każdego roku CARITAS  przekazuje każdej parafii skarbonki CARITAS, które mają być przekazane przez dzieci do każdej rodziny na ofiarę wielkopostną dla bardziej potrzebujących. Nasze oszczędności ze skarbonek przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę (w czasie święcenia pokarmów).

6. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodzież męską na dni skupienia „Daj się poprowadzić …” w dniach 4-6 marca br. Więcej szczegółów w gablocie przed kościołem.

Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i  „W rodzinie” oraz inne czasopisma katolickie

7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.