1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.

2. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus przedstawia nam wizję przyszłego życia. Zanim zażąda od uczniów wierności w momencie Jego odrzucenia, męki i śmierci, ukazuje im, kim naprawdę jest ? Że jest Bogiem, który przyjął ludzką naturę dla naszego zbawienia.
Na progu Wielkiego Postu warto uczyć się doświadczenia tajemnicy Eucharystii jak góry Przemienienia przeżytej przez uczniów. Nie tylko uczestniczyć w przemianie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, ale pozwolić Bogu na konsekrację zranionej grzechem ludzkiej natury.
Przemienienie Pana Jezusa nie zakończyło się wniebowstąpieniem czy wniebowzięciem uczniów. Zakończyło się umocnieniem ich wiary i nadziei na drogę do Jerozolimy i przeżycie Paschy. Podobnie każdy z nas powinien wyjść z Eucharystii umocniony słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, by odważnie głosić wielkie dzieła Pana. Warto łączyć codzienny trud życia z tajemnicą światła niedzielnej Mszy św., z codzienną modlitwą i uczynkami miłosierdzia, by życie odmieniło się jak twarz Jezusa i Jego szata.

3. Dzisiejszą, II Niedzielę Wielkiego Postu nazywamy Niedzielą Ad Gentes. Jest to dzień modlitwy i postu w intencji polskich misjonarzy. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz materialnego wsparcia polskich misjonarzy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4. Na wspólną Drogę Krzyżową dla całych rodzin (dzieci, młodzież i dorośli) zapraszam w każdy piątek o godz. 17,oo  oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Za pobożny udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wolitywne wyrzeczenie się zła.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

Jak każdego roku CARITAS  przekazuje każdej parafii skarbonki, które są  przekazane przez dzieci do każdej rodziny na ofiarę wielkopostną dla bardziej potrzebujących.

6. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych, a więc całe rodziny  do pobrania skarbonki „Jałmużna Wielkopostna”,  które zostały wyłożone przy ambonce.

7. Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i  „W rodzinie” oraz inne czasopisma katolickie

8. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.