1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny w intencji szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców. Dziękuję też za złożoną dzisiaj ofiarę na budowę, jak również ofiary składane w biurze oraz przelewy na konto parafialne.

3. Na wspólną Drogę Krzyżową dla całych rodzin (dzieci, młodzież i dorośli) zapraszam w każdy piątek o godz. 17,oo.

4. Również w każdą niedzielę Wielkiego Postu  zapraszam  na  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16,oo.

5.  Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego)..

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo.

7. Przyszła niedziela, 2 Wielkiego Postu, zwana niedzielą Ad gentes będzie poświęcona modlitwie w intencji misji i misjonarzy. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje..

8. W sobotę, 13 lutego,  Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii  Kurs Przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej, a planują  zawrzeć ślub w najbliższym czasie.

9. W okresie Wielkiego Postu CARITAS Diecezji Pelplińskiej pragnie przeprowadzić akcję pod hasłem: Wiara i miłosierdzie. Jak każdego roku CARITAS  przekazuje każdej parafii skarbonki 10. CARITAS, które mają być przekazane przez dzieci do każdej rodziny na ofiarę wielkopostną dla bardziej potrzebujących. Nasze oszczędności ze skarbonek przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę – ( w czasie święcenia pokarmów).

11. Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i  „W rodzinie” oraz inne czasopisma katolickie.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.