1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby poprzez dialog i miłość braterską, dzięki łasce Ducha Świętego, zostały przezwyciężone podziały wśród chrześcijan.

2. Dzisiaj kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia Uroczystością Chrztu Pańskiego. Chociaż tradycją starochrześcijańską podtrzymujemy śpiew kolęd,  aż do 2 lutego – święta Ofiarowania Pańskiego.

3. Dzisiaj - w drugą niedzielę miesiąca - składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny o łaskę szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich ofiarodawców darczyńców. Również serdecznie dziękuję za złożoną  dzisiaj ofiarę na budowę naszej świątyni.

4. Za tydzień – w niedzielę – kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą z uwagi na kolędy, odprawimy po Mszy św. o godz. 16,oo.

6. Trwają  odwiedziny  duszpasterska zwana „kolędą”. Plan kolęd jest podany na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i na zewnątrz. Dziękuję za serdecznie przyjęcie w każdym domu oraz za złożoną ofiarę, która  tak jak w zeszłym roku,  jest przeznaczona na budowę kościoła. Za wszystko składam z serca „Bóg zapłać”.

7. Plan kolęd został wywieszony na tablicy ogłoszeń na zewnątrz i w kościele.

8. W najbliższą sobotę odbędzie się zbiórka na pomoc dla Tomka Kozłowskiego w Cekcynie nad jeziorem i w Hali Widowiskowej (zbiórka z imprez przeznaczona jest na protezę dla Tomka).

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.