1. Niedziela dzisiejsza poświęcona  jest Św.  Rodzinie z Nazaretu. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas  Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 16,oo Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

3. 1  stycznia  2016  roku  -  w  Nowy  Rok  -  obchodzić będziemy Uroczystość  Świętej  Bożej  Rodzicielki, a  zarazem  Światowy Dzień  Pokoju.  Ojciec  Święty  wygłosi  światowe  Orędzie  Urbi et Orbi  ( „Miastu  i  światu”). Msze św. zostaną  odprawione  o  godz.  10, oo  oraz  dla  dzieci  o  godz.  11, 3o .

4. W najbliższą niedzielę dnia 3 stycznia 2016 r. zapraszam wszystkich parafian oraz gości na uroczysty koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Katolickiego Nauczycielskiego Chóru  „Imo Pectore” ,  który odbędzie się po Mszy sw. o godz. 11,30.

5. Odwiedziny  duszpasterskie z racji świąt  Bożego  Narodzenia,  zwane  też  kolędą rozpoczniemy  po Nowym  Roku ,  a  więc  od  2  stycznia roku  2001.

Kolędy w dni powszednie od godz. 16, oo /  soboty i niedziele  od  godz.  15,oo .(Szczegółowy plan kolęd zostanie wywieszona w  przedsionku  i  na tablicy  ogłoszeń)

6. Wszystkim parafianom i gościom życzę pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam nowy numer Pielgrzyma oraz dla dzieci Mały Pielgrzym oraz inne czasopisma o treści misyjnej i młodzieżowej