1.  Dzisiaj przeżywamy  I dzień Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny. Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas następnej Mszy św. w ciągu dnia.

2. Dzisiaj przybywają również do naszego dekanatu tucholskiego symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikona- poświęcone jeszcze przez świętego Jana Pawła II w ramach peregrynacji po diecezji pelplińskiej. Ich  przywitanie odbędzie się w kościele Bożego Ciała o godz. 13.30. Wspólne dla całego dekanatu nabożeństwo będzie od 16.00 do 17.00.

3. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w sobotę 26 grudnia, przypada  święto św. Szczepana  - pierwszego męczennika. W koś­ciołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby szkolnictwa katolickiego. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składamy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersyte­tu Lubelskiego.

4. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

5. Od świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą ponownie o godz. 17,oo.

6. Odwiedziny duszpasterskie  (kolędę) rozpoczniemy po Nowym Roku w piątek, tj.  2 stycznia 2016 r.

7. Wszystkim parafianom i gościom, którzy przybyli do naszej świątyni pragnę złożyć z głębi serca płynące życzenia:

I znowu nadeszła noc prawdziwej światłości, źródło nadziei dla podzielonej ludzkości.

Jak każdego roku, każdego dnia i w każdym człowieku doświadczymy kolejny raz cudu

Bożego Narodzenia.

Niech Boża Dziecina trzyma nas w ramionach, a radość z Jego narodzin wypełni nasze

serca i domostwa.

Odwiedzając żłóbek  Bożej Dzieciny prośmy o Jego błogosławieństwo, łaskę zdrowia

oraz doświadczenia Bożego i ludzkiego miłosierdzia w tym Jubileuszowym  Roku Łaski

– Roku Miłosierdzia .

Niech czas Bożego Narodzenia stanie się obfitym błogosławieństwem na cały kolejny

2016 rok dla Was, Kochani parafianie, waszych rodzin i Waszych bliskich Waszemu

sercu.

Plan  kolęd na rok 2016

2 stycznia sobota

ul. Sarnia

3 stycznia niedziela

ul. Borowiacka i ul. Parkowa

4 stycznia   poniedziałek

Międzylesie oraz ul. Transportowa

i  ul. Usługowa  oraz ul. Przemysłowa

5 stycznia   wtorek

ul. Wrzosowa  (parzyste)

6 stycznia środa

ul. Wrzosowa  (nieparzyste)

7 stycznia   czwartek

ul. Kniejowa  (nieparzyste)

i ul. Świecka (l. strona) do p. Figel

8 stycznia    piątek

ul. Kniejowa (parzyste)

9 stycznia    sobota  (od 16,oo)

ul. Świecka  (Dom Komunalny) i ul. Krucza

10 stycznia   niedziela

Al. 700 - lecia

11 stycznia

ul. Wojska Polskiego,  ul. Wydmowa i Piszczek

12 stycznia    wtorek

ul. Myśliwska i ul. św. Hubereta

13 stycznia   środa

ul. Łowiecka  oraz Biała Cegielnia

14 stycznia   czwartek

Osada Leśna,  Świt i  Żółwiniec

oraz  domy przed i za Brdą.

15 stycznia     piątek

ul. Obrońców  Polskości