1. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodziny, w szczególny sposób te, które cierpią, znajdowały w narodzinach Jezusa znak niezawodnej nadziei.

2. Dzisiaj już ostatnia – IV niedziela Adwentu, a teksty liturgiczne kierują nasze oczy na Maryję. Jej imię powraca echem, gdy słyszymy zapowiedź proroka, że Mesjasz narodzi się w Betlejem. O Jej spotkaniu z Elżbietą mówi Ewangelista: Maryja zaniosła krewnej Jezusa. Matka i Syn są nierozłączni: gdzie Syn, tam i Jego Matka; tam gdzie Matka, tam Syn – oboje zanurzeni w tym, czego pragnie Pan Bóg.
Betlejem przez wieki jest światu nieznane i ukryte w górzystej Judei. Podobnie Maryja – ukryta w zwyczajności, nieznana i prosta Dziewczyna. Wybrana przez Boga idzie z pośpiechem, niosąc pod sercem Zbawiciela, aby służyć, bo taką rozeznaje wolę Pana Boga. Uczy się od Niego pokory i zawierzenia bez reszty. Elżbieta, wrażliwa na głos Ducha Świętego, rozpoznaje ukryte działanie Boga w zwykłej sytuacji codziennego życia. Pod wpływem Ducha nazywa Maryję „błogosławioną między niewiastami” oraz nadaje jej tytuł Matki Pana.
Te biblijne obrazy zachęcają nas, abyśmy wzrastali w pokorze, nie szukali rozgłosu, lecz wybierali to, co ukryte. Maryja staje się znakiem pokory Boga, który nie przyszedł po to, aby mu służono, lecz aby służyć. Elżbieta przemawia pod natchnieniem Ducha Świętego, a Jej słowa pełne Bożej prawdy przez wieki powtarza Kościół.
Warto sobie postawić parę pytań. Co robię, aby wybierać drogi pokory, służby? Jak dbam o otwarcie serca na natchnienia Ducha Świętego? Jak dbam o wypowiadane słowa? Niech ta niedzielna Msza św. będzie czasem zasłuchania w głos Pana Boga, bo „kto nie słucha Boga, ten nie ma światu nic do powiedzenia” (Hans von Urs Balthasar).

3. W środę o godz. 18,oo. ostatnie roraty ,  na które zapraszam wszystkich,  którzy może jeszcze nie byli na roratach.

4. Jutro odwiedzę też chorych, starszych wiekiem oraz osoby, które zostały zgłoszone  od godz. 10  do 14 tej.

5. W czwartek wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do zachowania naszej tradycji zachowaniu postnych potraw.

6. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku 24 grudnia / na piątek 25 grudnia.

7. Przed pasterką zapraszam na nabożeństwo Adwentowe,  które rozpoczniemy 10 minut przed północą.

8. W I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas jednej z Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia.

9. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w sobotę 26 grudnia, przypada  święto św. Szczepana  - pierwszego męczennika. W koś­ciołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby szkolnictwa katolickiego. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składamy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersyte­tu Lubelskiego.

10. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

11. Od świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą ponownie o godz. 17,oo.

12. W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na ten i przyszły  rok 2016 oraz nabywać opłatek wigilijny.

13. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy po Nowym Roku w piątek   2 stycznia 2016 r.

14. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

15. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.