1. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodziny, w szczególny sposób te, które cierpią, znajdowały w narodzinach Jezusa znak niezawodnej nadziei.

2. Dzisiaj w drugą  niedzielę miesiąca, a zarazem w Dzień Fatimski z racji 13 dnia miesiąca,  serdecznie dziękuję za wspólną naszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji  szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Dziękuję też za złożoną ofiarę  -  na  miarę możliwości każdej rodziny – na budowę. Dziękuję nade wszystko panom,  którzy pracują zakładaniu i rozprowadzaniu instalacji elektrycznej oraz przy instalacji nagłośnienia kościoła.

3. Dziś przypada połowa naszego adwentowego oczekiwania, dlatego ta niedziela nazywa Się „niedzielą radość” i ma charakter szczególny. Kościół wzywa nas słowami  „Gaudete!”  tzn. Radujcie się! I wskazuje Jezusa, który pragnie naszej radości.
Dziś prorok Sofoniasz zachęca: „Ciesz się i wesel z całego serca” i podobnie wzywa św. Paweł: „Radujcie się zawsze w Panu” . Apostoł Narodów sam doświadczył bezprawia rzymskich urzędników, którzy skazali go na chłostę i uwięzienie. On jednak, podobnie jak Jan Chrzciciel, wpatrywał się w Jezusa, Mesjasza, a nie w siebie. Nie zatrzymywał się na swoich brakach i niedostatkach. To przylgnięcie serca do Jezusa było powodem radości i Apostoła Narodów, i proroka znad Jordanu. Jan Chrzciciel wskazywał wszystkim, co mają czynić, i dawał wiele napomnień tym, którzy przyjmowali chrzest nawrócenia. Dobrze wiedział, że to nawrócenie serca, a więc skupienie na Bogu, a nie na sobie, jest źródłem prawdziwej radości.
Pomyślę o moich radościach na co dzień… Czym się cieszę? Rodziną? Przyjaciółmi? Powodzeniem w pracy? A jak często doświadczam, że to Pan Bóg jest źródłem mojej radości? Prośmy w tej Mszy św., abyśmy umieli od Boga przyjmować dar radości także wtedy, gdy przychodzi kryzys w naszych relacjach, gdy doświadczamy kłopotów w pracy, cierpienia, choroby. Obyśmy umieli każdą trudną sytuację traktować jako wezwanie do pełniejszego przylgnięcia serca do Jezusa – w wierze, że On jest źródłem radości, która nie przeminie.

4. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

5. Przez cały czas Adwentu zapraszam całe rodziny,  a nade wszystko dzieci od  I  do III klasy włącznie do udziału w roratach, które będą od poniedziałku, aż do świąt Bożego Narodzenia wyjątkowo o godz.  18,oo  z racji spowiedzi adwentowych w sąsiednich parafiach.

6. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się (z udziałem księży dekanatu tucholskiego) w środę, 16 grudnia  od godz. 16,oo  do  18,oo  z przerwą od godz. 17,oo do 17,30.

7. Chorych i osoby starsze, które miałbym odwiedzić z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem, proszę  zgłaszać w Biurze Parafialnym w tym tygodniu. Dzień odwiedzin podam w przyszła niedzielę.

8. W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na rok 2016, a także zaopatrywać się w opłatek wigilijny.

9. Zapraszam do nabywania przy wyjściu z kościoła  u ministrantów Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej. Można też kupić u ministrantów lub w biurze parafialnym Modlitewnik na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia w cenie 10 zł.

10. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Jubileusze, urodziny i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.