1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Pasterze Kościoła, głęboko miłując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., a więc klasy II i III oraz młodzież do Bierzmowania zapraszam – na miarę możliwości każdego dnia. Przypominamy również dzieciom, w związku z nadchodzącym Adwentem, o przygotowaniu lampionów.

3. W nowym roku kościelnym przeżywać będziemy w wielkich wydarzeniach, do których należą:

• Rok Jubileuszowy Miłosierdzia
  • Światowe Dni Młodzieży w Krakowie
  • Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski
  • pere­grynacja Krzyża ŚDM ( w Tucholi – 25.12)
  • peregrynacja figury św. Michała Archanioła w dekanacie  w Tucholi – 9/10.04.2016)

4. Rok Jubileuszowy Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka bullą „Misericordiae Vultus". Rok ten zostanie zain­augurowany przez Papieża w uroczy­stość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia 2015 r. w Rzymie. W naszej diecezji w sobotę, 12 grudnia, a w parafiach w niedzielę, 13 grudnia 2015 r.

5. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

6. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.
  • pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w wynagrodzeniu za grzechy nasze i całego świata  (spowiedź święta od godz. 16,30). Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w pierwszy piątek miesiąca w godzinach między 10  a  14.
  • pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji rodzin.

8. Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta związana jest z rozprowadzaniem świec, na których umieszczono symbol Caritas z odpowiednim napisem. Świece te można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym, w cenie minimalnej od 6 zł. za sztukę.

1. 9. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
  • 30 XI – św. Andrzej Apostoł,
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery,
  • 4 XII – św. Barbara

10. ZAPROSZENIE  BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO NA  MSZĘ ŚWIĘTĄ  Z  OKAZJI  INAUGURACJI  ROKU  MIŁOSIERDZIA W  DIECEZJI  PELPLIŃSKIEJ

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2015 r. w Rzymie, Ojciec święty Franciszek zainauguruje Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy Miłosierdzia. W naszej diecezji chcemy uroczyście rozpocząć ten szczególny czas Mszą świętą, sprawowaną w sobotę 12 grudnia br. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Pelplinie. Przed Mszą świętą pójdziemy w procesji z obrazem Jezusa Miłosiernego i powtarzając gest papieża, przejdziemy przez drzwi jubileuszowe katedry.
Serdecznie zatem zapraszam do Pelplina na wspólną modlitwę księży dziekanów, wszystkich  kapłanów oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia,a także członków parafialnych i szkolnych kół Caritas.
Tego wieczoru po Mszy świętej zostaną wprowadzone do katedry symbole Światowych Dni Młodzieży, stąd też moje serdeczne zaproszenie kieruję do młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
Niech w czasie tego wspólnego świętowania Chrystus Miłosierny udzieli nam obfitości darów i siły, abyśmy stawali się z dnia na dzień coraz gorliwszymi świadkami nieskończonej dobroci i miłości Ojca.

+ Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński

11. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.