1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Pasterze Kościoła, głęboko miłując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję.

2.Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r. Za złożoną ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3.W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu oddajemy się w opiekę naszego Pana Jezusa Chrystusa i dokonujemy odnowy poświęcenia rodzin Chrystusowi Królowi. Na Mszy św. o godz. 10,oo odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.Dzisiaj też wspominamy w liturgii św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej, chórzystów i organistów. Pamiętajmy o tych, którzy angażują się w piękno śpiewu w kościele. Swoją wdzięczność wyrażamy dzisiaj p. Stanisławowi naszemu organiście oraz p. Marzenie za prowadzenie naszej scholii  „Aniołki”  oraz wszystkim śpiewającym w „Aniołkach”.

5.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w kościele czas Adwentu i nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., a więc klasy II i III oraz młodzież do Bierzmowania zapraszam – na miarę możliwości każdego dnia. Przypominamy również dzieciom, w związku z nadchodzącym Adwentem, o przygotowaniu lampionów.

7.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

8.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

proboszcz parafii - ks. Wiesław Herold