1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Pasterze Kościoła, głęboko miłując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję.

2. Dzisiaj w drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do wspólnej  modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Składam również serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na budowę naszej świątyni.

3. Dzisiejsza niedziela XXXIII w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W Ewangeliach obraz dojrzewającego drzewa figowego jest rozumiany jako symbol ostatniej godziny świata. Choć powtórne przyjście Pana dokona się w czasie dla nas nieznanym, to w słowach Pana Jezusa odnajdujemy zachętę, aby uczyć się rozpoznawania znaków, które mogą je zapowiadać. Wsłuchując się w naukę Chrystusa, Kościół od samego początku naucza o nieuchronności przyjścia Pana i sądu nad światem.
Zwykle boimy się wszelkich kontroli i rozliczeń. Wystarczy przypomnieć, ile nerwów kosztowały nas zdawane w szkole egzaminy albo trudne rozmowy z szefem na temat realizacji naszych zadań służbowych. A co dopiero, kiedy pomyślimy o tym najważniejszym i najpoważniejszym sądzie Bożym! Święty Tomasz z Akwinu tłumaczył, że człowiek jest zarówno indywidualną osobą, jak i częścią całego rodzaju ludzkiego. Stąd powinien odbyć się nad nim dwojaki sąd. Pierwszy, osobisty, kiedy zostanie skonfrontowany ze swoim życiem oraz dobrymi i złymi uczynkami. Drugi sąd nad człowiekiem jako częścią całej wspólnoty ludzkiej. On będzie dopełnieniem historii zbawienia.
Słowo Boże nie bagatelizuje prawdy wiary o sądzie Bożym. Wsłuchujmy się w nie, mając wzrok utkwiony w obrazie miłosiernego Ojca. Tego, który z miłości stworzył świat i z miłości go odkupił przez krew Jezusa przelaną za nas na krzyżu

4. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety.

5. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6. W sobotę przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

7. Wielkimi krokami zbliżamy się do przyszłorocznego spotkania młodych całego świata w Krakowie. Im bliżej do tego święta, tym bardziej rośnie świadomość, że jest to nasza wspólna sprawa. Z tej racji w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na organizację ŚDM.

8. W przyszłą niedzielę (22 listopada) przypada ostatnia niedziela starego roku liturgicznego zwana Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji w poniedziałek i wtorek zapraszam do wspólnego Różańca i Koronki do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za wszelkie łaski otrzymane w minionym roku kościelnym oraz prośbą o przygotowanie się do Nowego Roku Kościelnego, który rozpoczniemy I Niedzielą Adwentu.

9. Uroczystość Chrystusa Króla jest też świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu.

10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, matka trojga dzieci, która po śmierci męża obrała życie zakonne i oddała się pielęgnowaniu ubogich, zmarła 17 XI 1231 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 19 XI – bł. Salomea, dziewica, córka Leszka Białego a siostra Bolesława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i zmarła 17 XI 1268 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 XI –św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego 1863 r., wychowawca bł. Augusta Czartoryskiego, karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce i zmarł 15 XI 1907 r. (wspomnienie obowiązkowe).

11. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2016.

12. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.