1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Pasterze Kościoła, głęboko miłując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję.

2. Niedzielą dzisiejszą  - XXXII  zwykłą w Roku Kościelnym obchodzimy, jako  NIEDZIELĘ POWOŁANIOWĄ. Z tej racji serdecznie witamy kleryka Macieja z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

3. Dzisiaj w Polsce obchodzimy również dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc kościołowi prześladowanemu. „Bóg zapłać!”.

4. W środę 11 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest to dzień odpustu parafialnego w Gostycynie. Suma odpustowa w Gostycynie o godz. godz. 11.30. Tego dnia też jest ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - (97 rocznica) - MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY w kościele BOŻEGO CIAŁA o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypadają też wspomnienia:

Poniedziałek 9.11 - święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W dniu dzisiejszym można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY za nawiedzenie kościoła katedralnego oraz za modlitwę słowami: „Ojcze nasz..” i „Wierzę...”

- Wtorek 10.11 - wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

- Środa 11.11 - wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa

- Czwartek 12.11 - wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika

- Piątek 13.11 - wspomnienie Śś. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

7. W przyszłą niedzielę – wyjątkowo w 3 miesiąca -   zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców.

8. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2016.

9. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej, jak również kalendarze ścienne na rok 2016, z których ofiara przeznaczona jest na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.