1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Pasterze Kościoła, głęboko miłując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję.

2. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Cały Kościół tego dnia dziękuje Panu Bogu za świętych i błogosławionych. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Msze św. o godz. 8,oo, 10,oo oraz 11,3o, po której przejdziemy procesją na cmentarz komunalny ok. godz. 12,oo. Procesja na cmentarz parafialny przy parafii Bożego Ciała o godz. 14,oo  sprzed Pomnika Pomordowanych przy skrzyżowaniu ulic Świeckiej i Chopina.

3. Jutro, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele zostaną odprawione Msze Święte o godz. 16,00 + śp. Ks. kanonika Kazimierza Janiszewskiego  i + śp. ks. prałata Jana Lichosyta  oraz  Msza św. Zbiorowa o godz. 17,00.

4. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: Komunia św., nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

5. W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

6. Przez całą oktawę Dnia Zadusznego, tj. od 3 do 8 listopada przed Mszy św., wieczorna o godz. 17,oo odczytywać będziemy wymianki jednorazowe rozważając jedną tajemnicę różańcową.

7. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu przypada:

pierwszy czwartek -  modlić się będziemy o dobre i święte powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.

pierwszy piątek -  dzień wynagrodzenia  za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. od 16,3o. Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w piątek, 6 listopada od godz. 10,00 –  14,00.

pierwsza sobota - modlić się będziemy do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin parafii.

9. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku w Syrii. Przed kościołami zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego w Syrii.

10. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie uprzejmie przypomina, że zgodnie z wolą Biskupa Pelplińskiego, niedziela 8 listopada 2014, jest dniem powołań w Diecezji. Tego dnia gościć będziemy kleryka z naszego Seminarium w Pelplinie, a kolekta przeznaczona będzie w tą drugą niedzielę na potrzeby Seminarium, natomiast  modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła oraz kolekta na budowę naszej świątyni będzie wyjątkowo tydzień później,  tzn. w 3 niedzielę miesiąca  w dniu 15 listopada.

11. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2016.

W tym tygodniu wspominamy 4 XIśw. Karol Boromeusz, biskup i kardynał, który odegrał wybitną rolę na Soborze Trydenckim (wspomnienie obowiązkowe)

12. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej, jak również kalendarze ścienne na rok 2016, z których ofiara przeznaczona jest na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.