1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby został wykorzeniony handel ludźmi, nowoczesna forma niewolnictwa.

2. Dziś – trzydziesta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje nam Chrystusa przywracającego wzrok niewidomemu. Chrystus – Cudotwórca jest obiecanym Mesjaszem, naszym Panem i Zbawicielem oraz Najwyższym Kapłanem na wzór Melchizedeka. W nim złóżmy naszą ufność.

3. Msze św. w dni powszednie od 26 października, po zmianie czasu na zimowy, odprawiać będziemy o godz. 17.00.

4. Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęcony modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. Wykorzystajmy te dni, które nam zostały, aby w tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiać Boga razem z Jego i naszą Matką i prosić o łaski potrzebne zarówno nam samym, jak i naszym bliskim. Żyjącym możemy wypraszać łaski potrzebne do dobrego przeżywania codzienności, zaś dla zmarłych możemy prosić o miłosierdzie, aby jak najszybciej mogli oglądać Boże oblicze w niebie. Różaniec dla dzieci i młodzieży dla dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Msza św. w te dni zawsze po Różańcu.

5. W środę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy głosili Ewangelię w różnych krajach świata i przypłacili to śmiercią męczeńską. Za jego wstawiennictwem u niego szukamy pomocy w sprawach bardzo trudnych. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 17,00.

6. Za tydzieńuroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych - jak w inne niedziele. W naszej parafii procesja na cmentarz komunalny w Rudzkim Moście odbędzie się po Mszy św. o godz. 11, 30, a wieć ok. godz. 12 tej,  gdzie odbedzie liturgia słpwa Bożego połączona z nabożeństwem i poświęceniem grobów. Natomiast na cmentarzu parafialnym przy ul Świeckiej o godz. 14.00 Rozpoczęcie procesji przy pomniku pomordowanych, na skrzyżowaniu ulic Świeckiej i Chopina.

7. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, serdecznie zachęcam do uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich oraz  zainteresowanie się grobami opuszczonymi.

8. Do skarbonki ustawionej przy chrzcielnicy można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych, za których mamy się modlić w czasie Mszy św. zbiorowej, które zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 17,00. Wcześnie o godz. 16,oo zapraszam, jak każdego roku na Mszę św. w intencji współtworzących naszą parafię śp/ ks. Kanonika Kazimierza Janiszewskiego oraz śp. Ks. prałata Jan Lichosyta.

9. Karteczki z tzw. wypominkami jednorazowymi, które to karteczki odczytywane będą po każdej Mszy św. wraz z odmówieniem jednej tajemnicy różańcowej począwszy od 3 listopada można również składać do skrzynki przy Chrzcielnicy.

10. W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8,00 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

11. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2016.

12.  Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej, jak również kalendarze ścienne na rok 2016, z których ofiara przeznaczona jest na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.

14. Ostatnio pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.:

+ Jadwigę Dobrzyńską

+ Teresę Szramkę

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.