1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby został wykorzeniony handel ludźmi, nowoczesna forma niewolnictwa.

2. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą misyjną, rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Poprzez modlitwę i ofiary składane dzisiaj na tacę pragniemy wesprzeć misjonarzy i chrześcijan mieszkających w krajach misyjnych. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Misyjnym bardzo mocno brzmią słowa Jezusa z Ewangelii o byciu niewolnikiem wszystkich i służbie innym:  „Kto by między wami chciał się stać wielki, niech będzie sługą waszym” Ale właśnie taka jest przewodnia myśl Jego misyjnej nauki – być dla innych, nie dla siebie; służyć innym i siebie innym dawać. Mają tę świadomość wszyscy misjonarze. Nie wyobrażam sobie, by ktoś, decydując się na taką pracę, liczył tylko na niezły zarobek czy korzyści, które miałby osiągnąć. Korzyści owszem są, owoce też – ale nieprzeliczalne na pieniądze czy rzeczy materialne. To dobro duchowe, które daje się innym i od innych się też otrzymuje. To służba niewymierna ani w godzinach, ani w żadnej walucie. Chyba że walutą są dzieci ochrzczone, pierwszokomunijne i te uczące się o Bogu. Kaplice wybudowane gdzieś w dżungli czy afrykańskim buszu. Tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze – naprawdę na żadne!
Dziś może trochę drażnić prośba synów Zebedeusza skierowana do Jezusa. Ale jeśli pomyślimy o tych, którzy służą na misjach innym – to miejsce obok Chrystusa należy im się jak najbardziej.
A nam nie? Ależ tak – trzeba nam tylko w różnoraki sposób wspierać tych, którzy często są misjonarzami za nas, gdzieś tam, gdzie nawet „wzrok nie sięga”. Bądźmy przy nich modlitwą, myślą, duchowym i materialnym wsparciem. Oni wielokrotnie wracają w myślach do nas i chcą czuć, że nie są sami. Chcą wierzyć, że jest z nimi nie tylko Pan Bóg, ale i my. Że o nich myślimy i za nich się modlimy. A to skarb najcenniejszy!

3. Październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Dzieci, młodzież i dorosłych  zapraszam na różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 17,30.

4. W poniedziałek (19 października) obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw w intencji służby zdrowia.

5. W środę zapraszam na wspólną modlitwę różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,3o.

6. W czwartek 22 października, w rocznicę inauguracji pontyfikatu, wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II. Zachęcam do udziału w tym dniu we Mszy św. oraz Różańcu,  który ofiarujemy w intencji budującego się Żywego pomnika Jana Pawła II, tj. stypendystów Jego Dzieła.

7. Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Najpiękniejszym wyrazem tej pamięci jest Msza św. ofiarowana za zmarłych i nasza modlitwa, dlatego zachęcam, aby na ten czas zamawiać Mszę św. zbiorową za zmarłych oraz zdrowaśki jednorazowe na czas oktawy Dnia Zadusznego podczas codziennej Mszy św. o godz. 17,oo. Karteczki z ofiarami na ten cel można składac do skrzynki przy chrzcielnicy. Natomiast wypominki roczne można zamawiać tylko w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

8. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. w soboty o godz. 18,oo (do czasu przejścia na czas zimowy- potem o godz. 17,oo).

9. Do nabycia kolejny numer „W Rodzinie” oraz kalendarze ścienne na rok 2016 promujące Światowe Dni Młodzieży.

10. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2016.

11.  Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej, jak również kalendarze ścienne na rok 2016, z których ofiara przeznaczona jest na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności