1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby został wykorzeniony handel ludźmi, nowoczesna forma niewolnictwa.

2. Liturgia słowa Bożego dzisiejszej Ewangelii wskazuje nam drogę, którą możemy iść do nieba. Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego” (Ewangelia).
Czasem wydaje się nam, że o tym, kim jesteśmy, świadczy to, ile mamy. Powiększając swój majątek, udowadniamy, że jesteśmy dobrymi gospodarzami, przedsiębiorczymi biznesmenami, oszczędnymi emerytami. Gdy grono znajomych na Facebooku i lista numerów w telefonie liczy się w setkach, jesteśmy dumni. Możemy też chlubić się przed dziećmi, ile to maratonów tatuś przebiegł. Będą i herosi ducha, niedoścignięci, gdy chodzi o prawość obyczajów i pobożne życie. Płomienni kaznodzieje, przyciągający tłumy.
o, czyli świętości. Trudno odmówić mu szlachetności w postępowaniu, choć jak się okazuje, jest niegotowy do podjęcia radykalnej decyzji pójścia za Jezusem. Być może, pytając Mistrza z Nazaretu o wymagania, jakie stawia On swoim naśladowcom, liczył na to, że uda mu się po raz kolejny wykazać jakimś heroicznym czynem. Chrystus tymczasem burzy jego sposób myślenia. Masz stracić, by zyskać. Życia wiecznego nie zdobywają ci, którzy liczą na własne siły, budują na sobie, ale ubodzy duchem i pokorni sercem. Obywatelami królestwa Bożego są ludzie prawdziwie wolni.
Taką drogą szedł św. Jan Paweł II. Z każdym rokiem życia tracił ludzkie siły, wzrastając w Bożej mocy. W ostatnich swych dniach nie mógł już wypowiedzieć ani jednego słowa. Ten, który był wyśmienitym mówcą i nauczycielem narodów. Stracił to, czym służył światu, po to, by zdobyć świat milczącą postawą pokory wobec wielkości Boga.

3. Dzisiaj, w 2 niedzielę miesiąca, składam serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Serdeczne dziękuję również za ofiary złożone dziś na tacę oraz w ostatnim tygodniu miesiąca, które przeznaczone są na budowę naszej świątyni.

4. Dzisiaj (11 października) w całej Polsce obchodzimy XV Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.
Podczas Dnia Papieskiego przed kościołem  do specjalnych puszek są zbierane ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni

5. Młodzież  ze szkół gimnazjalnych i starszą, która pragnie przyjąć sakrament Bierzmowania,  zapraszam w przyszłą sobotę na Mszę św. wieczorną o godz. 18,oo  oraz na spotkanie organizacyjne zaraz  po Mszy św.

6. Na nabożeństwo różańcowe zapraszam wszystkich w dni powszednie od poniedziałku do piątku  na godz. 17,30 (przed Mszą św.) Dzieci klasy II  i  III przygotowujący się do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania, o ile to możliwe, każdego dnia.

7. We wtorek przypada rocznica zakończenia Objawień Fatimskich, a zarazem 13 dzień miesiąca, w którym zapraszam na Różaniec i nabożeństwo fatimskie połączone z procesją światła po Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo (proszę o  przyniesienie świec). Wyjątkowo w tym dniu nie będzie Różańca przed Mszą o godz. 17,30.

8. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszam wszystkich na Różaniec i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji nauczycieli i wychowawców  oraz uczących się o godz. 17,30.

9. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, którym  rozpoczniemy Tydzień Misyjny.

10. Również w przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

11. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, ceniony kaznodzieja, poszukiwany spowiednik i kierownik dusz, pisarz religijny i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim bezhabitowych. Zmarł 16 XII 1916 roku,

15 X – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka pochodząca z Avila i reformatorka swojego zakonu oraz mistyczka. Żyła w XVI wieku,

16 X – św. Jadwiga Śląska, księżna, wzorowa żona i matka siedmiorga dzieci, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali. Po śmierci męża zamieszkała w klasztorze trzebnickim i w nim zmarła 15 X 1243 roku 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie.

12. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególniejszej pamięci o tych z naszych rodzin i środowisk, którzy odeszli do wieczności. Przy chrzcielnicy zostaną wyłożone karteczki na MSZĘ  ŚWIĘTĄ  ZBIOROWĄ i na tzw. ZDROWAŚKI jednorazowe. Wypełnione karteczki z ofiarą będzie można składać do  SKRZYBKI  znajdującej się przy chrzcielnicy.

13.  WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

14. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2016.

15. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej, jak również kalendarze ścienne na rok 2016, z których ofiara przeznaczona jest na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.