1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby został wykorzeniony handel ludźmi, nowoczesna forma niewolnictwa.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17,30 wspólne dla wszystkich, którym każdego dnia przewodniczy wyznaczona grupa stanowa. Dzieci klasy II  i  III  oraz modzie klasy II  i  III gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania zapraszam obowiązkowo każdego dnia na Różaniec.

3. Liturgia słowa Bożego wskazuje nam moc i  potęgę  słowa Bożego. Wiele zła zagraża małżeństwu, próbując je ośmieszyć, rozbić lub zdeformować. Oddalenie żony, opuszczenie męża, separacja na próbę, pozew rozwodowy, sprawa o podział majątku – już dziś mało kto pyta się, czy to wolno. A słowa Chrystusa są jednoznaczne: „Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”.
Pytanie faryzeuszów: Czy wolno mężowi oddalić żonę?, nie było bezpodstawne. W czasach Pana Jezusa istniały różne szkoły interpretacji Prawa Mojżeszowego, zajmujące się także kwestią „oddalenia żony” (Pwt 24,1). Przykładowo, rabin Hillel uważał, że wystarczającym do tego powodem jest fakt, że żona przestanie się podobać swemu mężowi albo… przypali zupę. Jeżeli to wywołuje uśmiech na naszej twarzy lub – przeciwnie – oburzenie, to pomyślmy o dzisiejszych przyczynach „listów rozwodowych”.
Pan Jezus zwraca uwagę na błędne myślenie faryzeuszy, wynikające z „zatwardziałości ich serc”. Taką postawę piętnował już prorok Jeremiasz, który mówił, że „zatwardziałość serca” doprowadziła Izraelitów do wiarołomstwa względem Boga (por. Jr 9,13). Stali się oni przez to jak niewierna żona, którą mąż miał obowiązek oddalić. Pan Bóg jednak przez miłosierną miłość okazywał swą łaskę, wybaczał i trwał w przymierzu.
Zgodnie z zamysłem Stwórcy, małżeństwo miało być obrazem jednoczącej miłości, której źródło jest w Bogu. „Kość z moich kości” (I czytanie) pokazuje, że „z jednego są wszyscy” (II czytanie), a „ciało z mego ciała” jest ziemskim odbiciem jedności „Boga z Boga” (Wyznanie wiary). Taka jest potęga małżeństwa, na którą żaden trybunał ludzki nie ma prawa podnosić ręki.

4. W środę 07 października przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego też dnia podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17,30  zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie zarówno dzieci jak też ich rodziców.

5. Również w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z Różańcem.

6. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Tradycyjnie tego dnia we wszystkich parafiach odbywać się będzie zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Msza św. tzw. „papieska” zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18,oo.

7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz darczyńców i ofiarodawców. Również kolekta z tej niedzieli przeznaczona jest na budowę  naszej świątyni.

8. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej, jak również kalendarze ścienne na rok 2016, z których ofiara przeznaczona jest na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.