1. We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

2. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.

3. We wtorek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcam do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:   pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe(wspólne dla dorosłych, dzieci i młodzieży),  które będą odprawiane w naszym kościele przed Mszą, tj. o godz. 17.30,  natomiast Msza św. zostanie odprawiona po nabożeństwie różańcowym. Zachęcam do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma.

7. W pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego Bogu. Po Mszy św. zapraszam w tym dniu

wszystkich członków Apostolatu Margaretka oraz tych, którzy chcieliby do niego dołączyć (odmówimy koronkę i litanię do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów).

8. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz.18.00. Wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszamy do kościoła godz. 17,30.

9. W sobotę o godz. 18.00 - Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

10. Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w piątek, 2 października od godz. 10 do ok. 14 tej.

11. Nauki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbywają  się w każdą niedzielę o godz. 11,30 ze Mszą św.

12. Zapraszamy dzieci na Mszę św. w niedziele na godz. 11,30, a jednocześnie apeluję do rodziców, aby zadbali o to, by dzieci brały udział we tej Mszy św. szkolnej.

13. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka. Niedzielę, 4 października przeżywać będziemy jako niedzielę Maryjną.

14.  W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej (wspomnienie obowiązkowe);

30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem (wspomnienie obowiązkowe).

15. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2016.

16. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

17. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.