1. We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

2. Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” za naszą wspólną modlitwę w minioną niedzielę do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy naszego kościoła  oraz w intencji wszystkich ofiarodawców,  jak również za wszystkie złożone ofiary.

3. Dzisiaj obchodzimy III niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Przekaz o rodzinie jako uprzywilejowanym miejscu spotkania w bezinteresownej miłości”. Mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu. Jakie pisma czytamy i jakie oglądamy programy w telewizji oraz jakimi wiadomościami dzielimy się z drugimi ?

4. Jutro obchodzimy w kościele święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zapraszam do modlitwy w intencji wszystkich pracowników Urzędów celnych,  którym patronuje św. Mateusz.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszam w każdą niedzielę obowiązkowo na Mszę i naukę o godz. 11,30. Na tę Mszę św. niedzielną o godz. 11,30,  jako szkolną, zapraszan wszystkie dzieci  naszej szkoły,  a zarazem  zwracam się z prośbą do rodziców, aby zadbali o to, by dzieci brały udział we Mszy św. szkolnej.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, jeden z najbardziej znanych współczesnych świętych; naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 25 IXbł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do Męki Pański, jak też wsławił się niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);

8. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.