1. We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

2. Dzisiaj –  w 2 niedzielę  miesiąca -  dziękuję za naszą wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców naszej świątyni. Dziękuję też serca za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła, a nade wszystko za dzisiejszą kolektę.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada  kolejny dzień fatimski. Dlatego zapraszam na nabożeństwo Fatimskie i procesja fatimska po Mszy Świętej o godz. 10,oo,

4. Dzisiejsza niedzielą  rozpoczynają się w Piasecznie k/ Gniewa uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Pomorza i Matki Jedności.pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny
Program piaseckich uroczystości odpustowych w ciągu tygodnia wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

5. Od dzisiejszej niedzieli, 13 września, do 19 września rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców ,  zarazem  rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania pod hasłem : Wychowywać do pełni człowieczeństwa.

6. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża. W tym dniu przypada odpust w parafii Cekcyn suma zostanie odprawiona o godz. 17.00. Z tej racji Msza św. w naszym kościele o godz. 8,3o.

7. Również w piątek  Msza św. zostanie odprawiona rano o godz. 8,30.

8. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W czwartek (17 września) przypada Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w 76. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę.

10. Za tydzień – w  trzecią niedzielę września – obchodzić będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

11. W przyszłą niedzielę, 20 września, modlić się będziemy w intencji naszego Seminarium Duchownego. Również kolekta z tego dnia będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Pelplinie.

12. Również  w przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 11,3o.

13. Zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną w każdą niedzielną  na godz. 11,3o,  a zarazem proszę rodziców i dziadków, aby zatroszczyli się o to, by dzieci brały udział we tej Mszy św.

14. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność nasza schola „ANIOŁKI”. Zapraszam wszystkie dzieci,  które chciałyby śpiewać na próby w każdą sobotę o godz. 13,oo do kościoła.  Zapraszam też wszystkich chłopców,  którzy chcieliby zostać ministrantami we wszystkie środy na godz.18,oo do kościoła (do zakrystii).

15. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na nowy rok 2016.

16. Zapraszam też do odbioru w biurze parafialnym zdjęć zamówionych z I Komunii św.

17. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

18. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.