1. We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

Zapraszam dzisiaj wszystkich na Uroczystą Mszę św. o godz. 16,oo przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu (miejsce straceń), której będzie przewodniczył J.E.Ks. Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna.

2. Liturgia słowa Bożego wskazuje nam wielką wartość słuchania sercem i mówienia z serca.  „W każdym z nas jest sekretna izdebka, którą musi otworzyć sam Bóg i do której żaden guru nie ma dostępu” (Rabindranath Tagore). Najpierw jednak potrzebne jest słuchanie, a potem odpowiedź na Jezusowe: Otwórz się!
Trzeba otworzyć nie tylko oczy w głowie, ale także „oczy serca”. Pan Bóg ciągle nam w tym pomaga. Celowo dał nam dwoje uszu i jedne usta. Słuchanie bowiem uczy prawdziwego mówienia do drugiego.
Dziś słyszymy fragment Ewangelii opisujący cud niezwykle symboliczny. Pan Jezus spotkał człowieka, który nie mógł otworzyć się do końca na świat, bo był głuchoniemy. Głuchota w języku biblijnym oznaczała osobę przygniecioną i nieszczęśliwą. Bohater z Ewangelii to jednak szczęściarz, którego dotknął sam Chrystus. Jezus używa gestów, żeby człowiek zrozumiał, co się dzieje, zanim jeszcze usłyszy słowo. On najpierw dotyka serca człowieka. Potem uzdrawia słuch, następnie mowę, jakby chciał powiedzieć – najpierw ucho, potem język. Zacznij od słuchania twojego Boga w głębinach duszy.
Aby nie pozostać współczesnym głuchoniemym, potrzebny jest nam dotyk Jezusa i Jego słowo: Effatha! Otwórz się na Boga i człowieka, na świat. Wyjdź z bierności, ospałości, izolacji, z nurtu grzechów. Warto siebie zapytać, czy nie jestem często głuchoniemy, choć fizycznie mam się dobrze?
Święta Urszula Ledóchowska napisała: „Jezu, czy we mnie nie panuje ów duch niemy, który mi odbiera mowę, gdy mam obcować z Tobą? Daj mi łaskę, bym umiała przemawiać do Ciebie”.

3. We wtorek We wtorek (8 września) przypada święto Narodzenia Najświętszej Mary Panny. Jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

4. We wtorek obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Święta w naszym kościele będzie o godz. 18,oo.  Jej szczególnej opiece polecamy solenizantki bieżącego tygodnia, rolników przystępujących do siewu, a także młode pokolenie oraz jego rodziców i wychowawców.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W sobotę przypada wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.

7. Za tydzień - XXIV niedziela w ciągu roku -  rozpocznie w kościele  już V Tygodzień Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

8. Również w przyszła niedzielę, 13 września parafia w Pruszczu Bagienicy obchodzić będzie odpust ku czci Narodzenia NMP. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12,oo.

9. Po wakacyjnej przerwie, wznawiamy Mszę św. szkolną. Zapraszam dzieci na Mszę św. w niedziele na godz. 11,30.

10. W piątek, 4 września parafia w Gostycynie obchodzić będzie odpust ku czci św. Rozalii. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 16.00. Tego dnia Msza św. wyjątkowo rano o godz. 8,3o.

11. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania,  tj. po każdej Mszy św. w  dni powszednie,  można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na nowy rok 2016.

12. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.

ks. Wieslaw Herold  probosycy parafii