1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy ludzie pracujący na polu wolontariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym.

2. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia, obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.  Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Z tej okazji modliliśmy się dzisiaj  za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. Jutro uroczystość św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

4. W środęuroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Serdecznie zapraszam parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Msza św. w naszym kościele będzie wyjątkowo rano godz.. 8,3o z racji odpustu w Małym  Mędromierzu. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych ,
  • 29. VIII - św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa.

6. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na budujące się kościoły w naszej diecezji.

8. W Biurze Parafialnym można odebrać zdjęcia z uroczystości I Komunii 9. Świętej.

9. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności wobec kolejnych prób wyłudzeń. W ostatnim bowiem czasie nasiliły się przypadki, w których oszuści, udając policjanta, prokuratora, innego urzędnika państwowego  lub osobę z rodziny wyłudzają pieniądze od swoich ofiar, pod pretekstem prowadzenia akcji policyjnej lub potrzeby uzyskania natychmiastowej pomocy w trudnych sytuacjach życiowych.  Należy zatem zachować rozwagę, gdy ktoś prosi o pieniądze, a kiedy pojawiają się wątpliwości, czy osoba prosząca o pomoc jest faktycznie tym, za kogo się podaje, można powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

10.  Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym na nich w naszych okolicach życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdy­wania Bożych śladów w pięknie stworzenia.