1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy ludzie pracujący na polu wolontariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym..

2. W środę o godz. 18,oo Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W przyszłą niedzielę, 23 sierpnia, parafia św. Bartłomieja Apostoła obchodzić będzie  odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja.

4. Również w przyszłą niedzielę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, ale obchodzony publicznie po raz pierwszy dopiero w 2011 roku w Warszawie. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, bo nawiązuje on do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow, co miało miejsce 23 sierpnia 1939 roku.

5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: ·

• 17 VIII – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce.
  • 20 VIII – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła, wielki czciciel Najświętszej Maryi Panny.
  • 21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne i liturgię oraz odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne.

6. W Biurze Parafialnym można odebrać zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej.

7. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

8. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym na nich w naszych okolicach życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdy­wania Bożych śladów w pięknie stworzenia.