1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy ludzie pracujący na polu wolontariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym..

2. Składam z serca płynąceBóg zapłaćza dzisiejszą modlitwę o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję również za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone są na budowę kościola.

3. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Msza Święta w naszym kościele będzie o godz. 8,3o.

4. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach idących do Pani naszej Jasnogórskiej o łaskę wytrwania w trudzie pielgrzymowania.

5. W środę o godz. 18,oo Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Tego dnia przypomina nam Niepokalana słowami:Chcę was prosić, byście tu przyszli sześć razy z rzędu, trzynastego każdego miesiąca ”. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie, które odprawimy po Mszy św. o godz. 18,oo. Jak zawsze zapraszam ze świecami na procesję fatimską.

7. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijna, celebrowaną już 14 sierpnia o godzinie 1800 Msze w dzień uroczystości według porządku Niedzielnego. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię każdej Mszy św.  do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.

8. W tę uroczystość Maryjną tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

9. W tym tygodniu przypadają też wspomnienia:

• 11 VIIIśw. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek,
  • 14 VIIIśw. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii.

10. W Biurze Parafialnym można odebrać zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej.

11. Zakończyła się I tura rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna przyjął dotychczas 18 kandydatów na I rok studiów. Wakacje są  dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, dlatego też Seminarium przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Do 10 września br. w Pelplinie przeprowadzane są wstępne rozmowy kwalifikacyjne dla zgłaszających się w późniejszym terminie, na które należy się umówić wcześniej telefonicznie.  Alumni Pelplińskiego Seminarium są jednocześnie studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, stąd kandydaci są zobowiązani zarejestrować się  na stronie internetowej Uniwersytetu i odbyć kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Wyższego Seminarium Duchownym w Pelplinie.

12. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym na nich w naszych okolicach życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdy­wania Bożych śladów w pięknie stworzenia.