1. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu

2. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach idących do Pani naszej Jasnogórskiej o łaskę wytrwania w trudzie pielgrzymowania.

3. W środę o godz. 18,oo Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.

5. W czwartek z racji I czwartku miesiąca zapraszam do modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia pragnę w sposób szczególny zaprosić wszystkie grupy Margaretek modlące się za kapłanów.

6. W przyszłą niedzielę, 2 miesiąca,  zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również kolekta z tej niedzieli przeznaczona będzie na budowę świątyni.

7. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

8. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.