1. W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialność polityczna była przeżywana na wszystkich poziomach jako wzniosła forma miłosierdzia.

2. W poniedziałek, 20 lipca obchodzić będziemy uroczystość patronki naszego miasta św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej. O godz. 18.00 w kościele Bożego Ciała odprawiona zostanie Msza św. w intencji mieszkańców Tucholi Po Mszy św. odbędzie się manifestacja patriotyczna pod pomnikiem św. Małgorzaty, gdzie zostanie poświęcony i rozdany chleb, dar piekarzy tucholskich.

3. W środę o godz. 18,oo Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• w środę – św. Marii Magdaleny;
  • w czwartek – św. Brygidy;
  • w piątek – św. Kingi;
  • w sobotę – św. Jakuba Ap..

5. W sobotę 25 lipca przypada wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w niedzielę (26 lipca) ogarniamy modlitwą kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów.
Błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św. przed kościołem.

6. Również w przyszłą niedzielę 26 lipca przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny patronów osób w podeszłym wieku. Dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

7. W przyszłą niedzielę w kościele Bożego Ciała rozpocznie się V Letni Festiwal Organowy po  wieczornej Mszy św. o godz. 19,oo.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.

9. Wszystkim odpoczywającym w borach tucholskich życzymy miłego odpoczynku. Tym zaś, którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  Szczęść  Boże .