1. W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy mogli znaleźć stałą pracę i wykonywać ją w bezpiecznych warunkach.

2. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W piątek, 20 lipca zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego z dnia 3 sierpnia 2010 r., w Tucholi obchodzimy uroczystość św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, Patronki naszego miasta. Uroczysta Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele p.w. Bożego Ciała.

5. Każdego dnia policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi podejmują szereg działań, które wpływają na jego poprawę. Okazuje się jednak, że jest to niewystarczające. Tegoroczne analizy zdarzeń wskazują, że na drogach naszego regionu robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Mamy początek lipca i zatrważające statystyki. W związku z tą sytuacją Komendant Policji apeluje o rozsądek, ostrożność i bezpieczną jazdę. Większość zdarzeń drogowych ma miejsce w związku z błędem popełnionym przez człowieka. Dlatego zawsze wsiadajmy za kierownicę auta kiedy jesteśmy wypoczęci i wyspani. Zmęczenie spowalnia refleks i może doprowadzić do zaśnięcia kierowcy. Podróżując należy pamiętać, że każdy w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Zapięte pasy mogą przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia podróżujących. Podczas dłuższej podróży warto robić sobie krótkie przerwy, żeby odetchnąć świeżym powietrzem i w tym czasie wykonać rozmowy telefoniczne. Nie rozmawiajmy przez telefon podczas jazdy. Zawsze dostosujmy prędkość pojazdu do natężenia ruchu, sytuacji na drodze i do swojego samopoczucia. Jednak najsmutniejszym jest to, że kierowcy pozwalają sobie na lekkomyślność prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Kierowcy muszą uświadomić sobie, że kierując pojazdem mają obowiązek dbać nie tylko o bezpieczeństwo swoje, osób, które wiozą ale także o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• w poniedziałek, 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel. Wspomnienie nawiązuje do klasztoru na górze Karmel, z którego mnisi dotarli do Europy i zaczęli upowszechniać zwyczaj noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny jako znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju;
  • w piątek, 20 lipca – błogosławiony Czesław, duchowy syn świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym na nich w naszych okolicach życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdy­wania Bożych śladów w pięknie stworzenia.

ks. Wiesław Herold- proboszcz parafii