1. Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Dziękuję ks. prałatowi Adamowi Matuszewskiemu – proboszczowi parafii Matki Bożej Kościoła w Chojnicach za odprawienie uroczystej Mszy św. odpustowej oraz krzepiące na duchu słowo Boże. Dziękuję wszystkim kapłanom, księżom gościom i zacnym  seniorom. Dziękuję  klerykowi Pawłowi za przygotowanie oprawy liturgicznej oraz czynny udział wraz ze służbą ołtarza – ministrantami oraz p. organiście. Dziękuję za przygotowanie śpiewów przez p. Marzenę z „Aniołkami”  oraz dziewczynkom sypiącym  kwiatki.  Dziękuję pocztom sztandarowym i niosącym baldachim. Dziękuję całej naszej rodzinie parafialnej wraz z obecnymi gośćmi. Dziękuję wszystkim,  których  nie wymieniłem z oddzielna, a którzy swoją obecnością zaszczycili naszą uroczystość odpustową.

2. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 8 VII - Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania

4. Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościoła.

5. U ministrantów przed kościołem są jeszcze ostatnie wydania „Pielgrzyma”, w których jest relacja i zdjęcia ze świeceń Diakonatu naszego parafianina Diakona Pawła oraz dwa wcześniejsze  z relacją  ze świeceń kapłańskich oraz kanonizacji  Jana Pawła II.  Jest tez „Mały Pielgrzym” dla dzieci na wakacje z załącznikiem  bransoletki odblaskowej oraz dwutygodnik  „W rodzinie” i inne czasopisma misyjne.

6. Wszystkim, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.