1. Trwa  miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W poniedziałek  ostatnie nabożeństwo czerwcowe.

2. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osobiste spotkanie z Jezusem wzbudzało w wielu młodych ludziach pragnienie ofiarowania Mu własnej egzystencji w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

3. Jutro Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.

4. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

6. W najbliższy piątek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

7. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz umocnienie w zrodzonych powołaniach

pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata.

(Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, a zarazem odpustowej od godz. 17,3o)

Również w piątek (a nie w sobotę !) w godzinach od 10  do ok.14 odwiedzę chorych  i starszych z posługą sakramentalną.

pierwsza sobota miesiąca - módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.

8. Już za tydzień,   w pierwszą niedzielę lipca,  5 lipca,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie o  godzinie  11,3o,  której będzie przewodniczył ks. prałat Adam Matuszewski  - proboszcz parafii Matki Bożej Kościoła w Chojnicach. Serdecznie zapraszam  scholę  parafialną  i dzieci sypiące kwiatki. Zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach. Z racji sumy odpustowej o godz. 11,30 nie będzie mszy św. o godz. 10,00. Dla tych co nie mogą być na mszy odpustowej będzie msza św. recytowana rano o godz. 8,oo.

9. Za dwa tygodnie, jak każdego roku w drugą sobotę  -  11  lipca zapraszam na przesłuchania  XXI  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, które w tym roku wyjątkowo odbędą się w Książnicy Tucholskiej przy ul. Pocztowej 7 b.   Natomiast w niedzielę,  12 lipca,  zapraszam, jak co roku, do amfiteatru  w Rudzkim Moście o godz. 16,oo  na Koncert Galowy laureatów tegorocznego Festiwalu oraz  występ  Gwiazdy Wieczoru  -  Teresy Werner (Znanej solistki  Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" ,  do którego została przyjęta w wieku 16 lat.  Za  album "Spełnić marzenia", którego premiera miała miejsce w 2012 roku uzyskała status Złotej Płyty).

10. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.