1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osobiste spotkanie z Jezusem wzbudzało w wielu młodych ludziach pragnienie ofiarowania Mu własnej egzystencji w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

2. Dzisiaj już XII niedziela w ciągu roku kościelnego. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.

3. Pragnę serdecznie podziękować  za naszą wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców w minioną niedzielę, jak również za złożoną ofiarę  na budowę kościoła.

4. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

5. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. W tym dniu zapraszam wszystkich na Mszę Świętą o godz. 18,oo  połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwem czerwcowym. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel życzę, aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

6. W piątekzakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 18,00. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszam 15 minut przed Mszą św.

7. Rozpoczynającym wakacje życzę udanego wypoczynku,  a zarazem pragnę dodać,  że dla chrześcijanina  nie ma wakacji od codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Świętej.

8. Jutro zapraszam na Mszę św. rano o godz. 8, 3o.

9. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.