1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osobiste spotkanie z Jezusem wzbudzało w wielu młodych ludziach pragnienie ofiarowania Mu własnej egzystencji w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

2. Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia procesji eucharystycznej w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA składam serdeczne Bóg zapłać.  Dziękuję przede wszystkim ks. Pawłowi oraz p. katechetce Justynie. Dziękuję wszystkim.  którzy przygotowali ołtarze oraz przyozdobili swoje domy na trasie procesji. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz niosącym Różaniec i poduszkę,  dzieciom komunijnym z tego roku i lat minionych. Serdeczne podziękowanie paniom prowadzącym dziewczynki oraz niosącym chorągwie i baldachim oraz  p. organiście.

3. Dziś dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

4.W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze Święte z procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 18.00. Ponadto w środę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków. Zachowajmy ten piękny zwyczaj święcenia ziół i kwiatów.

6. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

7. W sobotę – 13 czerwca - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny a zarazem kolejny dzień fatimski. Msze Święte 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – procesja fatimska ze świecami.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VI – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej (wspomnienie obowiązkowe):
  • 10 VI – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 VI – św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej (wspomnienie obowiązkowe).

9. W przyszłą niedzielę,14 czerwca, w 2 niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również kolekta z tego dnia będzie na budowę kościoła. Polecam ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości.

10. Również w niedzielę za tydzień, 14 czerwca, zapraszam na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Maryjnego do Bysławia wszystkich chętnych z Tucholi i okolic, a nade wszystko tegoroczne dzieci Komunijne z rodzinami. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15,oo.

11. Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony miesięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.