1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów.

2. W dzisiejszą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać niezwykłą uroczystość,  ponieważ w tym dniu odbędą się w naszej parafii pierwsze prymicje naszego parafianina Neoprezbitera Pawła Orłowskiego.  Serdecznie zapraszam wszystkich na Mszę św. prymicyjną o godz. 14,oo,  która zostanie odprawiona w nowym kościele.

3. Ponadto dziś przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

4. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej.

5. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę, 31 maja w Uroczystość Trójcy Świętej,  podczas Mszy św. o godz. 10.00,  dzieci naszej parafii przystąpią do uroczystej I Komunii św. Jest to dzień szczególnie ważny w naszej wspólnocie parafialnej i w rodzinie.  Dzieci zbiorą się przed kościołem o godz. 9.45, skąd będą wprowadzone procesjonalnie do kościoła.

7. Do spowiedzi świętej dzieci przystąpią w piątek, 29 maja o godz. 16.00.

8. Dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych, okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18,oo. (W związku z Uroczystością I Komunii nie będzie św. Mszy św. o godz. 11,30).

9. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem majowym po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 26 V – św. Filip Nereusz, prezbiter, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która w 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą (wspomnienie obowiązkowe).

11. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.

13. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.