1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Abyśmy, odrzucając kulturę obojętności, mogli zajmować się cierpieniami bliźniego, a szczególnie chorych i ubogich.

2. Liturgią dzisiejszej niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego nasz wzrok kierujemy ku niebu. Otrzymujemy zaproszenie do nieba. Jak niegdyś uczniowie, tak my dziś uporczywie wpatrujemy się w niebo. Spójrzmy na tajemnicę wniebowstąpienia, podążając śladem duchowych przewodników i świadków wiary.
Wniebowstąpienie wskazuje kierunek naszej nadziei, ale też określa nasz status jako ludzi. Wypełnieniem nadziei jest Bóg, który otwiera nam niebo, daje nam samego siebie. Nasze dorastanie do pełni człowieczeństwa dokonuje się w horyzoncie tej właśnie nadziei. Ona też sprawia, że Kościół i każdy z nas z osobna podąża ku Bogu jako swojemu kresowi. Droga nadziei, trwanie w niej pomimo trudności przemienia nas i już teraz upodabnia do Boga.

3. Pragnę złożyć serdeczne Bóg zapłać za modlitwę do miłosierdzia Bożego o szczęśliwą budowę naszej świątyni w minioną niedzielę oraz zebraną kolektę 3 700 zł na budowę.

4. Jest miesiąc maj,  w którym serdecznie zapraszam wszystkich, a w szczególny sposób dzieci i rodziny dzieci komunijnych  na majowe o godz. 18,oo do kościoła.

5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. w tym tygodniu mają swoje spotkania w  czwartek  o godz. 16,oo.

6. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 23 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

7. Również w przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać niezwykły dzień,  ponieważ w tym dniu odbędą się pierwsze w naszej historii parafii prymicje naszego parafianina Neoprezbitera Pawła Orłowskiego. Już dzisiaj w Jego imieniu i osobistym zapraszam wszystkich wiernych na Mszę św. prymicyjną o godz. 14,oo. (Z tej racji nie będzie Mszy dla dzieci o godz. 11,3o).

8. ZAPROSZENIE BISKUPA DIECEZJALNEGO NA ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE 23 maja 2015

Umiłowane Siostry i Bracia, Kochani Kapłani!

Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, których udzielę 12 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. To ważne wydarzenie dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, która otrzyma dar nowych kapłanów. Dziękuję i gratuluję Parafiom, z których wywodzą się przyszli kapłani. Tam, gdzie wiara jest żywa, Bóg wzbudza powołania, a te znajdują dobrą atmosferę do wzrostu i rozwoju. Dziękuję Rodzinom przyszłych prezbiterów. Niech Wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, stale towarzyszy waszym synom na ich kapłańskiej drodze życia. Do wspierania modlitwą przyszłych kapłanów, szczególnie w ostatnich dniach przygotowań do święceń, zachęcam wszystkich wiernych naszej diecezji, zwłaszcza starszych, chorych i cierpiących, którzy łączą swoje cierpienia z Chrystusem, Najwyższym Kapłanem. Zapraszam na powyższe uroczystości, które odbędą się w sobotę, 23 maja br. o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, wiernych, siostry i braci zakonnych ora kapłanów. Wszystkim zatroskanym o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz wszystkim dobrodziejom naszego Pelplińskiego Seminarium Duchownego z serca błogosławię.

Wasz Biskup

+Ryszard Kasyna

Zapisywać można się jeszcze na wyjazd autokarem w sobotę do Pelplina na swięcenia naszego Diakona Pawła w biurze parafialnym.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.

10. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.