1. W dzisiejszą niedzielę parafia nasza przeżywa Uroczystość 25 lecia parafii. W ten Srebrny Jubileusz pragniemy dziękować Opatrzności Bożej za dar wybudowania nowego kościoła wraz z plebanią. Tak jak kilka lat temu przeżyliśmy uroczystość poświęcenia wieży kościelnej wraz z dzwonnicą i dzwonami, tak dzisiaj pragniemy po raz pierwszy w historii naszej parafii odprawić pierwszą Mszę św. im to Mszę św. Jubileuszową,  której będzie przewodniczył ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Podczas tej Mszy św. młodzież nasza otrzyma również sakrament Bierzmowania. Już dzisiaj zapraszam wszystkich naszych parafian oraz wszystkich wiernych  z okolicznych  parafii na Mszę Jubileuszową do nowej świątyni w najbliższą niedzielę,  tj. 3 maja o godz. 16,oo.

2. Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i 224. rocznica Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na to, że dziś przypada 3 maja i jest to dzień wolny od pracy, na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej, której uroczystość obchodzi się zwykle 3 maja. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo.

3. W poniedziałek, 4 maja, w liturgii wspominamy Świętego Floriana, patrona strażaków. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!

4. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz.  18,oo.

5. W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00, a po Mszy Świętej – nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny,

Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

7. W piątek, 8 maja parafia w Wielkim Mędromierzu obchodzić będzie odpust parafialny ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.00.

8. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. w tym tygodniu mają swoje spotkanie w  czwartek  o  godz. 16,oo.

9. W przyszłą niedzielę, 2 w miesiącu, zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz za ofiarodawców.  Kolekta specjalna, która przeznaczona będzie również na budowę kościoła.

10. „Burmistrz    Tucholi   zaprasza    mieszkańców do udziału w V Wyprawie pieszo-rowerowej pod hasłem: „Na rowerze   i  na pieszo  borowiackie  szlaki  cieszą", która odbędzie się w sobotę, 9 maja br. o godz. 16:00. Impreza  ma  charakter rekreacyjny, a jej celem jest promocja aktywnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Miejscem startu i zakończenia wyprawy będzie teren przy Amfiteatrze Leśnym w Rudzkim Moście.

W programie przewidziano wyprawę pieszo-rowerową ścieżką Tuchola (Rudzki Most) – Świt Tuchola. Udział w tej rekreacyjnej imprezie mogą wziąć rowerzyści,  osoby uprawiające nordic walking oraz piesi. Przewidziano odrębne odcinki dla cyklistów i pieszych. Ci pierwsi pokonają całą trasę,  natomiast pozostali mogą wybrać krótszy odcinek: Rudzki Most - Piszczek - Rudzki Most.

Dla uatrakcyjnienia spotkania, podobnie jak było to podczas ubiegłorocznych wypraw, zostanie przeprowadzony konkurs, w którym do wygrania będą rowery i zestawy kijków nordic walking.

Burmistrz Tucholi - Tadeusz Kowalski".

11. Tradycyjnie z Tucholi wyruszy Piesza Pielgrzymka do Wiela w dniach 15 – 16 maja. Wszyscy chętni proszeni są o pilne zapisy. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

12. Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych,  które można kupić u ministrantów przed kościołem.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

Proboszcz parafii - ks. Wiesław Herold